Propozycje wyszukiwania

Elektrolizer ProMinent wytwarza dezynfektant do zwalczania COVID-19

marzec 2020

Skuteczna dezynfekcja powierzchni odgrywa centralną rolę w powstrzymywaniu rozwoju koronawirusa. Przy użyciu naszych elektrolizerów można wytwarzać na miejscu dezynfektant o dużej skuteczności. Z tego rozwiązania korzysta już obrona cywilna w północnych Włoszech.

Włoska obrona cywilna w Piemoncie otrzymuje wsparcie w zakresie powstrzymywania rozwoju COVID-19:
ProMinent Italiana S.r.l. przekazał dwa elektrolizery gminie Chieri w prowincji Turyn. Urządzenia te wytwarzają na miejscu skuteczny dezynfektant. Pozwala to na niezawodną dezynfekcję wszystkich twardych powierzchni, takich jak poręcze na klatkach schodowych, klamki, stoliki nocne pacjentów, podłogi i ściany.

Po nagłym wybuchu epidemii koronawirusa w północnych Włoszech firma ProMinent podjęła natychmiastowe działania i skontaktowała się z różnymi punktami kontaktowymi obrony cywilnej (np. w Bolzano, Turnie...). W celu powstrzymania rozwoju epidemii koronawirusa wymagana jest skuteczna dezynfekcja powierzchni w budynkach i pojazdach.

Środki, które skutecznie zabijają wirusa, bazują na etanolu, nadtlenku wodoru lub podchlorynie sodowym. Zarówno WHO, jak i EDEC (European Center for Disease Prevention and Control) zalecają użycie chloru jako skutecznego dezynfektanta. Jeżeli te substancje aktywne są stosowane w odpowiednim stężeniu, liczba zakaźnych koronawirusów redukuje się w krótkim czasie o cztery tzw. stopnie log. Oznacza to redukcję zarazków o 99,99%.

Tutaj wykorzystywane są urządzenia ProMinent: pozwalają one na wytwarzanie dezynfektanta o dużej skuteczności bezpośrednio na miejscu. Potrzebne są do tego jedynie sól, woda i prąd. Cechą wyróżniającą jest tutaj bardzo niskie stężenie o działaniu dezynfekującym. Dwa elektrolizery typu CHLORINSITU® IIa mają być dostarczone za kilka dni. Instalacją i uruchomieniem na miejscu zajmą się pracownicy ProMinent Italiana S.r.l..

„Przed wszystkim w północnych Włoszech, naszej strefie wysokiego ryzyka, brakuje dezynfektantów”, objaśnia inż. Massimo Calabrò, dyrektor zarządzający ProMinent Italiana S.r.l. i kontynuuje: „A dezynfekcja jest obecnie, oprócz unikania kontaktów społecznych, jedynym środkiem do walki z wirusem. Dotyczy to zwłaszcza powierzchni, na których koronawirus, według ekspertów, może rozmnażać się i pozostawać zakaźny nawet do 6 dni. Można temu zapobiec dezynfekując powierzchnie dezynfektantem, np. poprzez przecieranie roztworem dezynfekującym. Do tego celu wymagane są duże ilości dezynfektanta, który można wytwarzać przy użyciu kompaktowych elektrolizerów na miejscu. W porównaniu do innych procesów nie są wymagane żadne niebezpieczne chemikalia. Wystarczy jedynie sól, woda i energia elektryczna.”, mówi Calabrò i dodaje: „Roztwór dezynfekujący może być stosowany bezpośrednio i zapewnia powierzchnie bez wirusów. Mamy nadzieję, że udało nam się choć w pewnym stopniu przyczynić do skutecznego powstrzymania rozwoju COVID-19.”

Więcej informacji na temat naszych elektrolizerów CHLORINSITU® IIa można znaleźć tutaj.

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 71 39 80 600  Wyślij zapytanie   

Aktualności i wydarzenia

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz