Propozycje wyszukiwania

System DULCOMARIN® II wspiera hodowlę krewetek w Brazylii

Hodowla owoców morza jest bardzo wymagająca, ponieważ jakość wody musi znajdować się pod stałą kontrolą, by uniknąć powstania chorób. Wydajny system pomiarowo-regulacyjny DULCOMARIN II nadaje się do zastosowania właśnie w takich delikatnych warunkach.

Stałe monitorowanie hodowli

Północno-wschodnia Brazylia jest centralnym punktem hodowli krewetek. Stan Rio Grande do Norte posiada aż do 400 kilometrów linii brzegowych, gigantyczną sieć zbiorników świeżej wody służących do wytwarzania energii wodnej oraz niezmienny, ciepły klimat - są to idealne warunki dla osiedlania się różnych akwakultur. Prawie 40 procent całkowitej produkcji krewetek w Brazylii, czyli około 30 000 ton rocznie pochodzi z zakładów hodowli o różnej wielkości znajdujących się w Rio Grande do Norte. Produkowana ilość prawie w całości sprzedawana jest na rodzimym rynku. Lokalny zakład poszukiwał rozwiązania służącego do stałego monitorowania oraz precyzyjnego pomiaru parametrów wody, takich jak zawartość tlenu oraz temperatura w trakcie procesu hodowli. Dodatkowo na komputerze powinna się wyświetlać wizualizacja.

Najważniejsze fakty

  • 25 procent krewetek hodowanych na całym świecie pochodzi z Ameryki Południowej
  • Hodowla prawie 80 000 ton krewetek/rok odbywa się w akwakulturach w Brazylii

Niezawodna kontrola parametrów wody

Regionalne przedstawicielstwo handlowe firmy ProMinent, przedsiębiorstwo specjalizujące się w uzdatnianiu wody Natalhidro z Natal, od prawie pięciu lat stosuje w technice pomiarowo-regulacyjnej głównie produkty firmy ProMinent. W wielu projektach o różnych zapotrzebowaniach, przedstawiciel wymaga od komponentów aby posiadały wysoką jakość oraz były niezawodne, jak również były nadzwyczaj wydajne w porównaniu do produktów konkurencyjnych. Dlatego gospodarstwom hodowlanym zaprezentowano system pomiaru i regulacji DULCOMARIN® II. Różnorodne możliwości pomiarowe oraz opcja podłączenia do komputera przekonały klienta końcowego. Po otrzymaniu zlecenia system DULCOMARIN® II został zamontowany w ciągu dwóch dni. Przez 24 godziny na dobę urządzenie mierzy i steruje parametrami wody, jak temperatura, wartość pH, rozpuszczony tlen oraz zmętnienie. Jednak wcześniej pracownik powinien co godzinę przeprowadzić pomiar. Wszystkie dane zostają przekazane do komputera centralnego z czasem rzeczywistym.

Gdy krewetki są wesołe to i klient jest zadowolony

Zautomatyzowane rozwiązanie służące do kontroli parametrów wody przyczyniło się do znacznego spadku wskaźnika śmiertelności larw oraz do wzrostu wskaźnika produkcji zdrowych krewetek. Równocześnie zredukowane zostały również wcześniejsze straty finansowe. Optymalizacja procesu hodowli w wyniku stałego monitorowania oraz centralnej wizualizacji przyniosło wiele korzyści przedsiębiorstwom sektora akwakultury. W skutek znacznego poprawienia jakości wody wzrosła również jakość krewetek, a tym samym dostępne na rynku ceny sprzedaży. Są to zalety, które przyczyniły się do nadzwyczajnego zadowolenia klienta względem funkcjonalności oraz wydajności zainstalowanego systemu pomiarowego i regulacyjnego firmy ProMinent. Czynniki takie jak doradztwo zorientowane na klienta oraz szybka dostawa systemu DULCOMARIN® II przez partnera handlowego firmę Natalhidro wzmocniły pozytywną ocenę wystawianą przez klienta końcowego.

  • Bardzo dobre doświadczenia z niezawodnością, żywotnością oraz jakością produktów firmy ProMinent
  • Automatyczny, precyzyjny pomiar oraz stałe monitorowanie parametrów wody przy pomocy systemu DULCOMARIN® II
  • Wizualizacja wyników pomiaru bezpośrednio na komputerze
  • Stała, dobra jakość wody, która obniża wskaźnik śmiertelności w trakcie hodowania krewetek
  • Stosowanie systemu DULCOMARIN® II optymalizuje cały proces i znacznie redukuje straty finansowe

Zastosowane produkty - System DULCOMARIN® II wspiera hodowlę krewetek w Brazylii

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 663 300 400  Wyślij zapytanie   

Pozostałe przykłady praktycznej dla tej branży

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz