Propozycje wyszukiwania

Abu Dhabi - sukces w produkcji kawioru na pustyni

Dla niektórych to produkt delikatesowy, inni za niego dziękują - tak jak wiele produktów, tak i kawior jest rzeczą gustu. Ze względu na to, że popyt na rynku ciągle wzrasta, innowacyjne przedsiębiorstwo z Abu Dhabi produkuje kawior na pustyni.

Wizjonerska koncepcja biznesowa, czy utopia?

Należy połączyć rozwijające się przedsiębiorstwo, takie jak Emirates Aquatech, wizjonerski pomysł na biznes, odpowiedni kapitał inwestycyjny oraz powierzchnię o wielkości ośmiu boisk do piłki nożnej na pustyni. Powstanie wówczas dotychczas największy na świecie zakład produkcyjny kawioru i mięsa jesiotra w Abu Dhabi, stolicy emiratu o tej samej nazwie i jednocześnie Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Kawior to oczyszczona i solona ikra (jaja) różnych gatunków jesiotra, które na terenach naturalnego występowania są zagrożone częściowo wyginięciem. Dlatego hodowla w tzw. akwakulturach i przede wszystkim w zamkniętych instalacjach obiegowych (RAS) jest ekologicznym i łagodnym sposobem do pokrycia wciąż rosnącego zapotrzebowania na to specjalne źródło białka.

Odpowiedzialna hodowla wrażliwych zwierząt niesie ze sobą określone ryzyka. Dlatego woda w zbiornikach hodowlanych musi być stale uzdatniana, zwłaszcza w celu uniknięcia rozwoju chorób. Firma United Food Technologies (UFT) AG z Weinheim, realizująca ambitny projekt, zaufała niezawodnym generatorom ozonu oraz wiedzy firmy ProMinent GmbH w zakresie systemów.

Najważniejsze fakty

  • Roczna produkcja 35 ton kawioru i 700 ton mięsa jesiotra
  • 64 zamknięte instalacje obiegowe do uzdatniania wody
  • Zapewnienie optymalnej jakości wody do hodowli wrażliwych ryb poprzez zastosowanie ośmiu wydajnych generatorów ozonu

Cud techniki

Od momentu uruchomienia w czerwcu 2011 r. w 64 zbiornikach hodowane są jesiotry do produkcji kawioru premium. Firma UFT, specjalizująca się w akwakulturach, stosuje do dezynfekcji wody łącznie osiem generatorów ozonu typu OZONFILT® OZMa oraz 64 stacje doprowadzające do eliminowania chorobotwórczych mikroorganizmów.

Inteligentny system począwszy od pobierania wody, poprzez wytwarzanie ozonu z otaczającego powietrza, dokładne dozowanie gazu ozonowego do zbiorników reakcyjnych po doprowadzenie zdezynfekowanej wody w basenie wolnostojącym w jest imponującym cudem techniki. Oprócz generatorów ozonu i systemów doprowadzających, dopasowanych do instalacji, firma ProMinent dostarczyła dodatkowo wymagane instalacje niszczące generatory ozonu oraz elektroniczne jednostki do wdrożenia w nadrzędny system.

Czysta woda zapewnia bezpieczeństwo planowania

Dzięki optymalnej jakości wody i prawidłowej temperatury wody oraz odpowiedniego zasilania karmą zostają stworzone i zapewnione w ten sposób najlepsze warunki rozwoju dla ok. 300 000 ryb. Z jednej strony gwarantuje to właścicielom instalacji w Abu Dhabi bezpieczeństwo planowania na przyszłość. Z drugiej strony udało się osiągnąć zaplanowaną w 2015 objętość produkcji 35 t kawioru oraz 700 ton mięsa z jesiotra. Odbiorcami cennego produktu delikatesowego w cenie ponad 100 euro, a za 50 gramów są regionalne rynki w Zjednoczonych Emirtach Arabskich, w tym hotele, linie lotnicze i statki wycieczkowe. Od ponad roku firma Emirates Aquatech dysponuje również zezwoleniem amerykańskiej instytucji Food and Drug Administration, dzięki czemu może obsługiwać największy rynek, pokrywając 50% światowego popytu. A więc ryby i kawior do woli - prosto z pustyni!

  • Gwarancja optymalnej jakości wody w zakładzie hodowli ryb dzięki międzynarodowej współpracy wyspecjalizowanych przedsiębiorstw
  • Wydajna dezynfekcja wody w zbiorniku przy użyciu niezawodnych generatorów ozonu firmy ProMinent
  • Wyeliminowane chorobotwórczych mikroorganizmów zapewnia zdrowy rozwój ryb i najlepszą jakość produktu
  • Bezpieczeństwo planowania dla właściciela zakładu ze względu na stałe i regulowane warunki hodowli zwierząt

Zastosowane produkty - Abu Dhabi - sukces w produkcji kawioru na pustyni

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 663 300 400  Wyślij zapytanie   

Pozostałe przykłady praktycznej dla tej branży

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz