Propozycje wyszukiwania

Historia

Pomysł do jedno. Co z niego wyniknie, to drugie. Duch przedsiębiorczości oraz fascynacja nowymi technologiami prowadzą czasami do całego świata. Także zaangażowanie i wola do zmiany czegoś na świecie przyczyniły się do obecnej pozycji przedsiębiorstwa. Założycielowi przedsiębiorstwa, prof. dr h.c. Viktorowi Dulger, ciągle zależało na tym, aby zbadać techniczne możliwości produkcji i odzyskiwania wody pitnej oraz stale je rozwijać. Ta pasja jest zaraźliwa - i kreuje od początku aż do dzisiaj postawę grupy ProMinent oraz jej pracowników.

Dozowanie od 60 lat

1960

prof. dr h. c. Viktor Dulger zakłada w Heidelbergu firmę Chemie & Filter GmbH. Małe przedsiębiorstwo wytwarza produkty do dozowania fosforanu. Pomagają one zapobiegać osadom wapnia.

1968

Prawdziwy punkt zwrotny: prof. dr h. c. Viktor Dulger produkuje pierwszą elektroniczną, magnetyczną pompę dozującą, „ProMinent electronic”. Pozwala ona zaoszczędzić chemikalia w licznych procesach. Dla klientów oznacza to następujące korzyści: Redukcja kosztów, oszczędne dozowanie, przyjazne dla środowiska. Dla (jeszcze) małego przedsiębiorstwa z Heidelbergu ten mądry wynalazek to przełom. Pompa stanie się później dostawcą nazwy grupy przedsiębiorstw ProMinent. W 1968 r. przedsiębiorstwo projektuje ponadto pierwsze generatory ozonu.

1971

Pierwszy krok w kierunku techniki urządzeń: dalszy rozwój generatorów ozonu do dezynfekcji wody. Przedsiębiorstwo z Heidelbergu rozpoczyna działalność na rynku międzynarodowym: Zostaje założony oddział w Szwajcarii. W błyskawicznym tempie powstają kolejne oddziały na całym świecie.

1975

Dochodzi technika pomiarowo-regulacyjna, doskonałe uzupełnienie portfolio produktów. W ofercie dla klientów dostępny jest teraz pomiar i regulacja chemikaliów - istotny element obwodu regulacji.

1976

Firma produkuje pierwsze generatory dwutlenku chloru. Konsekwentny krok, ponieważ najważniejsze komponenty (pompy dozujące, urządzenia regulacyjne) najlepiej produkować samodzielnie. W USA zostaje zbudowany zakład produkcyjny.

1980

Działalność rozpoczyna się w Azji: Singapur jest idealnym miejscem do założenia pierwszego oddziału w Azji, aby dokonywać dostawy na prosperujące wówczas rynki w Azji Południowo-Wschodniej.

1982

W celu rozszerzenia zakresu wydajności pomp dozujących stawia się, oprócz techniki magnetycznej, na silniki elektryczne jako napęd. Pierwsza pompa dozująca z napędem silnikowym zostaje wprowadzona na rynek.

1985

Portfolio produktów powiększa się: Do uzupełnienia obwodu regulacji brakuje jeszcze czujników. Pompy dozujące oraz urządzenia pomiarowo-regulacyjne są już produkowane samodzielnie. Teraz następuje sukcesywne rozszerzanie programu czujników. Rozpoczyna się od pierwszych czujników do pomiaru chloru. Paleta produktów rozszerza się szybko o czujniki do pomiaru wszystkich popularnych parametrów.

1987

Ówczesna firma Chemie & Filter GmbH zmienia nazwę w oparciu o nazwę produktu pierwszej elektronicznej magnetycznej pompy dozującej na „ProMinent Dosiertechnik GmbH”. W ostateczności jest to dokładnie ta nazwa produktu, pod którą przedsiębiorstwo jest znane na całym świecie.

1988

Kolejny kamień milowy w konstruowaniu pomp dozujących: wprowadzenie na rynek pierwszej magnetycznej pompy dozującej ze sterownikiem z mikroprocesorem i wyświetlaczem LCD. Technologiczna pozycja wiodąca ProMinent w obszarze pomp dozujących o wydajności do ok. 50 l/h została ostatecznie umocniona.

1989-1996

ProMinent rozwija się dalej: Powstają zakłady produkcyjne na Malcie, w Chinach i n Węgrzech.

1997

ProMinent oferuje wszystkie popularne metody dezynfekcji wody, niezależnie od technologii: Do generatorów ozonu i dwutlenku chloru dochodzą systemy dezynfekcji UV oraz systemy ultrafiltracji.

1999

Dzięki akwizycji firmy ORLITA Dosiertechnik GmbH oferowany zakres usług pomp dozujących zostaje znacznie rozszerzony. Pompy dozujące ORLITA są pompami procesowymi o zakresie wydajności ponad 10 000 l/h i znajdują wielokrotne zastosowanie w przemyśle naftowo-gazowym.

2000

Z produkcji wychodzi dwumilionowa pompa.

2001

Obydwaj synowie założyciela firmy przejmują kierownictwo przedsiębiorstwa jako wspólnicy zarządzający firmą.

2005

Akwizycja firmy TOMAL AB w Szwecji. TOMAL jest jednym z wiodących producentów dozowników materiału suchego oraz stacji przygotowania polimerów w Skandynawii.

2007

Portfolio uzupełniają procesowe pompy dozujące dla maksymalnych ciśnień i ilości dozowania.

2008

Akwizycja firmy Van den Heuvel Watertechnologie bv w Holandii. VdH jest producentem urządzeń do elektrolizy chloru. Dzięki temu portfolio produktów zostaje ponownie rozszerzone. Liczba pracowników na całym świecie wzrasta do prawie 2100 osób.

2010

ProMinent świętuje 50-letni jubileusz powstania firmy.

2013

Dystrybucja krajowa zostaje wyodrębniona z firmy ProMinent Dosiertechnik GmbH. Następuje utworzenie własnego oddziału sprzedaży na terenie Niemiec, „ProMinent Deutschland GmbH”.

2014

Firma ProMinent Dosiertechnik GmbH zmienia nazwę na ProMinent GmbH. Rozwijająca się na świecie działalność wymaga stworzenia nazwy przedsiębiorstwa, zrozumiałej na rynku międzynarodowym.

2015

Zostają wprowadzone nowe produkty: gamma/ X, rozszerzenie sprawdzonej magnetycznej membranowej pompy dozującej gamma/L oraz hydrauliczna membranowa pompa dozująca Orlita® Ewolucja.

2016

21 marca 2016 umiera założyciel firmy i przewodniczący Rady Nadzorczej ProMinent GmbH,
prof. dr h.c. Viktor Dulger, w wieku 80 lat.

2017

Urządzenie UV Dulcodes o regulowanej wydajności, z próżniowym systemem dozowania chloru gazowego DULCO®Vaq

2018

Wprowadzenie cyfrowego zarządzania płynami DULCOnneX

2019

Pompa Evolution mikro jest innowacyjną pompą dozującą małe ilości przy wysokich wartościach ciśnienia oraz pierwszym tego rodzaju urządzeniem z regulowanym elektronicznie liniowym napędem bezpośrednim.

2020

ProMinent świętuje 60-letni jubileusz powstania firmy.

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 663 300 400  Wyślij zapytanie   

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz