Propozycje wyszukiwania

Bezpyłowe dozowanie zamiast zapylonych instalacji

W oczyszczalni ścieków Forchheim instalacje ProMinent dostarczają już od lat osiemdziesiątych środki wspomagające flokulację do odwadniania osadów ściekowych. Po modernizacji nowoczesna instalacja technologiczna Prominent pracuje niezawodnie - i bezpyłowo.

Od mokrego do suchego: Redukcja o współczynnik 30

Czy pamiętają Państwo jeszcze klinikę w Szwarcwaldzie, gdzie serialowy profesor Brinkmann obsługiwał pacjentów w pięknym Glottertal? Już w latach osiemdziesiątych ścieki z kliniki trafiały do oczyszczalni w pobliskim Forchheim, miasteczku położonym pomiędzy Kaiserstuhl i Rhein. Obecnie, tak jak dawniej stowarzyszenie celowe ds. odprowadzania ścieków Breisgauer Bucht oczyszcza ścieki z obszaru o wielkości 650 km². Po oczyszczeniu wody pozostaje osad ściekowy, który jest odwadniany w instalacji osuszającej. Tym samym z 240 000 t mokrego osadu powstaje rocznie 8000 t suchego osadu. Przy separacji fazy stałej i ciekłej wykorzystywane są środki wspomagające flokulację. Gdy wymagana była wymiana dwóch instalacji dozowania tych środków z lat osiemdziesiątych, stowarzyszenie celowe, mając na względzie dobre doświadczenia ze starymi instalacjami, zleciło wymianę ponownie firmie ProMinent, licząc na sprawdzoną jakość i - specjalny bonus - „w końcu piwnicę bez pyłu”.

Najważniejsze fakty

  • Wymiana 2 instalacji do odwadniania osadów w oczyszczalni ścieków Forchheim (Breisgau)
  • Dozowanie polimerów jako środków wspomagających flokulację, ok. 2 m³/h
  • Zastosowanie produktów Tomal: System dozowania PolyRex z systemem płukania Optimo, stacją opróżniania big-bagów, zbiorniki do dojrzewania i dozowania ze stali nierdzewnej, dozownik wieloślimakowy
  • Czyste środowisko pracy dzięki bezpyłowemu stosowaniu proszku polimerowego
  • Oszczędność kosztów: niewielkie koszty utylizacji dzięki optymalnemu odwadnianiu osadu, niewielkie koszty eksploatacji dzięki minimalnym kosztom personelu i nakładom związanym z konserwacją

Sprawdzony dostawca - ulepszona, nowoczesna technologia

Z proszku polimerowego przyrządzany jest roztwór jako środek wspomagający flokulację. Dotychczas przechowywanie, tłoczenie i przygotowanie proszku wiązało się z dużym zapyleniem, ale dzięki nowoczesnej technice spółki-córki firmy ProMinent - Tomal można również inaczej: Stowarzyszenie celowe ds. odprowadzania ścieków wybrało system dozowania PolyRex z systemem płukania Optimo. Ten zamknięty system gwarantuje precyzyjną, niezawodną, a przede wszystkim bezpyłową obsługę proszku, ponieważ umożliwia sporządzanie roztworu polimeru o optymalnej skuteczności w kontrolowanym otoczeniu. Zakres dostawy obejmuje ponadto stację opróżniania big-bagów, zbiornik do dojrzewania i dozowania ze stali nierdzewnej oraz dozownik wieloślimakowy. Sterowanie nowymi instalacjami odbywa się przez sterownik logiczny (PLC). Pierwsza z dwóch wymienionych instalacji została uruchomiona w 2015 r., a druga działa od stycznia 2017 r.

Podsumowanie: Większy komfort, mniejsze koszty!

Oprócz bezpyłowego środowiska pracy - duże ułatwienie w codziennej eksploatacji! - nowe system dozowania PolyRex mają jeszcze więcej zalet:

  • minimalne nakłady związane z personelem i konserwacją dzięki zautomatyzowanej eksploatacji
  • niskie zużycie polimeru dzięki optymalnemu mieszaniu i precyzyjnemu dozowaniu
  • elastyczne dopasowanie ilości dozowania do różnych wymagań dotyczących stężeń
  • obniżenie kosztów utylizacji osadu ze względu na duże współczynniki odwadniania
  • wysokie bezpieczeństwo procesu uzdatniania wody oraz niezawodne przestrzeganie wszystkich ustawowych przepisów

Zastosowane produkty - Bezpyłowe dozowanie zamiast zapylonych instalacji

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 71 39 80 600  Wyślij zapytanie   

Pozostałe przykłady praktycznej dla tej branży

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz