Propozycje wyszukiwania

Małe rozwiązanie - wielki sukces

Wiele przedsiębiorstw wodociągowych wykorzystuje chlor do dezynfekcji. Rosnące wymagania dotyczące ochrony środowiska oraz zwiększenia bezpieczeństwa procesu wymagają kontrolowanego, precyzyjnego dozowania chloru. Jeżeli kompletna renowacja nie jest możliwa ze względów ekonomicznych, doskonałą alternatywą jest odpowiednio dopasowany system dozowania.

Przedsiębiorstwa wodociągowe chętne do zmiany

Na zalesionych pagórkach na północ od miasta Pittsburgh w amerykańskim stanie Pensylwania leżą gminy Hampton i Shaler, które od 2012 r. są zasilane wodą - przez sieć wodociągową o długości prawie 500 km - przez wspólne przedsiębiorstwo „Hampton Shaler Water Authority” (HSWA). Bezpośrednio przed fuzją została zmodernizowana instalacja w Shaler: Przy zastosowaniu wydajnej i niedrogiej dezynfekcji wody ługiem sodowym (NaOCl - podchloryn sodu). Kompletna przebudowa przestarzałej instalacji nie była możliwa, zarówno ze względów konstrukcyjnych, jak i ekonomicznych, ale zmiany, które zamierzano przeprowadzić, udało się osiągnąć przez zastosowanie modułowego systemu dozującego. Warunkiem był jednak producent dysponujący obszerną wiedzą, który dopasuje instalację precyzyjnie do specjalnych wymagań danego celu zastosowania - zadanie dla ProMinent Fluid Controls, Inc.

Najważniejsze fakty

  • Zaopatrzenie 25 000 ludzi w gminach małych miasteczek Hampton i Shaler niedaleko miasta Pittsburgh w 4,9 mld litrów wody rocznie
  • Zamiast renowacji całej instalacji - zamontowanie pięciu odpowiednio dopasowanych skidów dozujących
  • Dla każdego ze skidów dwie magnetyczne membranowe pompy dozujące gamma/ L, zbiorniki magazynowe o podwójnych ściankach, układ czujników, interfejs dla systemu regulacyjnego, okablowania i orurowanie
  • Niedroga i wydajna zmiana, regulacja odpowiednio do zapotrzebowania, niezawodne utrzymanie żądanej zawartości chloru

Nowoczesne rozwiązanie dla nowoczesnego zasilania wodą

Instalacja w Shaler dostarcza codziennie prawie 19 mln litrów wody. Surowa woda pochodzi z 14 studni na brzegach Allegheny River, jest wstępnie chlorowana, filtrowana, zmiękczana, a przed przekazaniem do sieci zasilającej chlorowana dodatkowo podchlorynem sodu. W długiej sieci wodociągowej uderzenia chloru „Booster” zapewniają utrzymanie zawartości chloru na żądanym poziomie. Firma ProMinent dostarczyła dla instalacji głównej i stacji pomp łącznie pięć całkowicie zintegrowanych systemów dezynfekcji w formie skidów, kompletnie okablowanych i orurowanych, z układem czujników do analizy chloru resztkowego i interfejsami dla systemu regulacyjnego SCADA HSWA, poza tym dwa zbiorniki magazynowe o podwójnych ściankach o pojemności 2300 galonów (ok. 8700 litrów) na podchloryn sodu. W tym skidzie działają doskonale dwie magnetyczne membranowe pompy dozujące gamma/ L.

Wszystkie cele ekonomicznie osiągnięte

Magnetyczne membranowe pompy dozujące gamma/ L są idealne w przypadku gazujących chemikaliów, ponieważ ich automatyczne odpowietrzanie zapewnia bezawaryjną eksploatację. Wydajność pompy można regulować w razie potrzeby za pomocą systemu SCADA. Do tego komfortowa realizacja projektu: Firma ProMinent zainstalowała skidy nie tylko jako gotowe do zastosowania, ale przetestowała je również dokładnie przed dostawą.

  • bezpieczne uzdatnianie wody podchlorynem sodu (NaOCl)
  • niedroga zmiana dzięki dopasowanym systemom dozowania zamiast całkowitej renowacji
  • gotowe do zastosowania rozwiązanie „Plug-and-Play”
  • trwałe pompy do ciągłej eksploatacji, niewymagające dużych nakładów konserwacyjnych
  • Komfort eksploatacji dzięki wygodnemu ustawianiu parametrów i podłączonej regulacji

Zastosowane produkty - Małe rozwiązanie - wielki sukces

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 663 300 400  Wyślij zapytanie   

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz