Propozycje wyszukiwania

Jabłka - prosto z myjki

Czas na zbiory jabłek: Polski zakład przetwórstwa warzyw i owoców skorzystał ze wsparcia technicznego firmy ProMinent w formie generatora dwutlenku chloru do wydajnego uzdatniania wody z płukania.

Produkcja z przeszkodami

Miejscowość Jarogniewice jest położona prawie 40 km na południowy wschód od Poznania i jest siedzibą firmy polskiego zakłady przetwórstwa owoców i warzyw Champion Sp. z o.o. Tutaj produkowany jest zagęszczony sok jabłkowy i pakowana krojona cebula. W obydwu procesach obróbki występowały trudności: Z jednej strony podczas produkcji zagęszczonego soku jabłkowego mają być wyeliminowane bakterie powodujące zmętnienie soku. Z drugiej strony powinien być wyeliminowany nieprzyjemny zapach powstający podczas krojenia cebuli. Ponadto wymagana jest dezynfekcja wody z płukania.

Dwutlenek chloru do dezynfekcji

Dlatego przedsiębiorstwo zdecydowało się na montaż generatora dwutlenku chloru typu Bello Zon® CDV firmy ProMinent, które jest przystosowane doskonale do średnich i dużych ilości wody. Stosowany tutaj generator wytwarza bezpośrednio na miejscu 225 gramów dwutlenku chloru na godzinę. Dwutlenek chloru ma silne działanie dezynfekujące, pozostaje przez długi czas stabilnie w rurociągach i zapewnia ochronę mikrobiologiczną wody przez wiele godzin, a nawet dni. Ze zbiornika magazynowego z polietylenu wytworzony roztwór dwutlenku chloru jest rozdzielany w bezpieczny i precyzyjny sposób do różnych obszarów zastosowania przy użyciu czterech silnikowych pomp dozujących typu Sigma oraz trzech membranowych pomp dozujących typu gamma/ L.

Wynik

  • Wyposażenie w nowoczesną i ekonomiczną instalację do uzdatniania wody
  • Wyeliminowanie niemiłego zapachu podczas krojenia cebuli
  • Znaczna poprawa zagęszczonego soku jabłkowego pod kątem mikrobiologicznym i optycznym
  • Redukcja kosztów eksploatacji dzięki niewielkiemu zużyciu wody i ponownemu zastosowaniu pary wodnej

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 663 300 400  Wyślij zapytanie   

Pozostałe przykłady praktycznej dla tej branży

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz