Propozycje wyszukiwania

Perystaltyczna pompa dozująca DULCO flex Control - DFXa - rozszerzony zakres wydajności

Luty 2021

Firma ProMinent rozszerza zakres wydajności DULCO flex Control – DFXa do 65 l/h przy przeciwciśnieniu do maks. 7 barów, uzupełniając w ten sposób rodzinę produktów perystaltycznych pomp dozujących. Dla mniejszych ilości dozowanych dostępna jest specjalna wersja.

Perystaltyczna pompa dozująca DULCO flex Control - DFXa jest dostępna w trzech wariantach: Do dozowania 6 ml/h do 18 l/h (5 bar), 10 ml/h do 30 l/h (7 barów) oraz 22 ml/h do 65 l/h (5 barów). Nowy wariant 18 l/h jest przystosowany przykładowo do dozowania małych ilości ml/h z wysoką precyzją.

Wszystkie pompy charakteryzują się tym, że prędkość obrotowa rotora jest bardzo umiarkowana, nawet przy maksymalnej wydajności dozowania 100 obr./min. Taka prędkość obrotowa pozwala zredukować liczbę zagięć węża i znacznie wydłuża jego żywotność. Zasadniczo podczas wykonania należy kierować się zasadą „jak największy”. Szeroki zakres regulacji 1:3000 umożliwia uzyskiwanie bardzo małych prędkości obrotowych. W ten sposób można jeszcze bardziej wydłużyć żywotność. Odpowiednio dobrane materiały, z których wykonany jest wąż oraz konstrukcja pompy zoptymalizowana pod kątem zastosowania pozwalają zmniejszyć częstotliwość cykli serwisowych. Liczba przerw w produkcji lub w procesie spowodowana koniecznością wymiany węża, zostaje tym samym znacznie zredukowana.

Szybką i nieskomplikowaną wymianę węża, bez potrzeby użycia narzędzi umożliwia połączenie opatentowanej głowicy dozującej z procesem wymiany węża zaprogramowanym w interfejsie użytkownika. Na wyświetlaczu ukazują się przy tym operatorowi dokładne wskazówki dotyczące poszczególnych kroków roboczych – co zapobiega błędom obsługi i pozwala zaoszczędzić koszty.

Obszar zastosowania perystaltycznej pompy dozującej obejmuje w szczególności dozowanie cieczy odgazowujących, zawierających cząstki ścierne, mediów wrażliwe na działanie sił tnących oraz cieczy o dużej lepkości. Wyniki zaawansowanych testów dowodzą: Pompa DFXa dozuje bez problemu media o lepkości do 200 000 mPas!

Perystaltyczne pompy dozujące przewyższają znacznie przy dozowaniu mediów o tak wysokiej lepkości membranowe pompy dozujące.

Intuicyjny interfejs użytkownika, który został już zastosowany dla membranowych pomp dozujących, gwarantuje łatwą obsługę. Interfejs użytkownika jest identyczny dla wszystkich serii ProMinent.

Podobnie jak w przypadku innych pomp dozujących, również pompę DFXa można podłączyć w krótkim czasie do opartej na sieci platformy zarządzania techniką strumieniową DULCOnneX. To oparte na chmurze rozwiązanie umożliwia monitorowanie procesów dozowania w czasie rzeczywistym, zapobieganie przestojom oraz sporządzanie w pełni automatycznych raportów. Dzięki cyfrowemu połączeniu wszystkie niezbędne informacje są dostępne do optymalnego sterowania instalacją, zapewniając stały przebieg procesów bez zakłóceń.

Odpowiednie produkty

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 663 300 400  Wyślij zapytanie   

Aktualności i wydarzenia

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz