Propozycje wyszukiwania

Niskociśnieniowe pompy dozujące nadają się teraz do zastosowań spożywczych

Maj 2023

Niskociśnieniowe pompy dozujące ProMinent mogą być teraz używane w procesach wytwarzania żywności. Konstrukcja i zastosowane materiały są zgodne z europejskim rozporządzeniem w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością 1935/2004.

Higieniczne dozowanie w przemyśle spożywczym

Niskociśnieniowe pompy dozujące nadają się teraz do zastosowań spożywczych

Niskociśnieniowe pompy dozujące ProMinent mogą być teraz używane w procesach wytwarzania żywności. Konstrukcja i zastosowane materiały są zgodne z europejskim rozporządzeniem w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością 1935/2004.

Jako wiodący dostawca technologii dozowania i uzdatniania wody, ProMinent przywiązuje dużą wagę do jakości i bezpieczeństwa swoich produktów. Konstrukcja pomp zgodna z rygorystycznymi wymogami rozporządzenia UE sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością 1935/2004 daje Klientom z branży spożywczej pewność, że pompy dozujące spełniają wymagania dotyczące zastosowania w aplikacjach związanych z wytwarzaniem żywności.

Dopuszczenie do pracy w aplikacjach związanych z wytwarzaniem żywności obejmuje różne typy pomp, w tym pompy membranowe o wydajności dozowania od 1 ml/h do 1000 l/h, takie jak modele beta , gamma/X , gamma/XL i sigma , a także pompy perystaltyczne o wydajności dozowania od 10 ml/h do 410 l/h , takie jak modele DULCOFLEX DFXa i DULCOFLEX DFYa .

Higieniczne dozowanie z higieniczną konstrukcją

Na szczególną uwagę zasługuje pompa dozująca sigma Hygienic o napędzie silnikowym , zaprojektowana specjalnie do zastosowań z wysokimi wymaganiami higienicznymi. Wszystkie komponenty pompy spełniają obowiązujące dyrektywy i normy dotyczące stosowania w wrażliwych obszarach produkcyjnych, w tym europejskie przepisy dotyczące materiałów i maszyn mających kontakt z żywnością. Prosta konstrukcja głowicy dozującej i gładkie, prawie pozbawione karbów powierzchnie zoptymalizowane zostały pod kątem łatwego dostępu i stanowią podstawę higienicznej konstrukcji, która umożliwia łatwe czyszczenie w obiegu zamkniętym (CIP) oraz szybki demontaż.

Dzięki tym dodatkowym cechom konstrukcji producenci żywności mogą bezpiecznie i higienicznie dozować media w zastosowaniach związanych z wytwarzaniem żywności.

Niskociśnieniowe pompy dozujące ProMinent

Odpowiednie produkty

Elektromagnetyczna pompa dozująca do uniwersalnych zastosowań dozowania płynnych mediów w obszarze uzdatniania wody oraz w procesach chemicznych: Elektromagnetyczna membranowa pompa dozująca beta. Ekonomiczna, odporna na obciążenia.

dowiedz się więcej

Poznaj pompę dozującą, która tworzy nowe standardy w zakresie produktywności, niezawodności i ekonomiczności.

dowiedz się więcej

Pompa gamma/ XL to inteligentna, gotowa do połączenia elektromagnetyczna membranowa pompa dozująca, która tworzy nowe standardy w zakresie produktywności, niezawodności i ekonomiczności.

dowiedz się więcej

Membranowe pompy dozujące sigma w wersji o konstrukcji do zastosowań higienicznych są zoptymalizowane pod kątem martwej przestrzeni, mają jak najmniej szczelin, a dzięki gładkim powierzchniom stykającym się z medium mogą być łatwo i elastycznie użytkowane w zastosowaniach wrażliwych higienicznie.

dowiedz się więcej

DULCOFLEX DFXa dozuje media, gazujące, o dużej lepkości, zawierające cząstki ścierne i media wrażliwe na działanie sił tnących (ciecze nienewtonowskie), wyznaczając nowe standardy w zakresie dozowania. Pompa perystaltyczna gwarantuje dozowanie liniowe (±1%) i powtarzalne we wszystkich warunkach procesowych. Wymiana węża jest łatwa do wykonania.

dowiedz się więcej

Bezzaworowa perystaltyczna pompa dozująca DULCOFLEX DFYa gwarantuje dozowanie precyzyjne, liniowe i powtarzalne we wszystkich warunkach procesowych. Pompa dozuje bez problemu media gazujące, o dużej lepkości, zawierające cząstki ścierne i media wrażliwe na działanie sił tnących (ciecze nienewtonowskie), wyznaczając nowe standardy w zakresie dozowania.

dowiedz się więcej

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 663 300 400  Wyślij zapytanie   

Aktualności i wydarzenia

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz