Propozycje wyszukiwania

Numer jeden w przypadku dezynfekcji wody: OZONFILT® OZVa

Woda mineralna jest w Meksyku bardzo popularna. Dlatego istnieje zapotrzebowanie na higienicznie czyste urządzenia napełniające oraz niezawodne instalacje do mycia butelek. Jeden z wiodących producentów wody mineralnej planuje dokonać zmian w procesie mycia CIP. Dlatego firma Bonafont zastosowała do dezynfekcji system OZONFILT® OZVa – tym sposobem zaoszczędziła czas i pieniądze.

Mniej chemikaliów, większa równowaga rozwoju

Marka Bonafont® od roku 1996 należy do grupy Danone i jest w Meksyku wiodącym producentem wody mineralnej. W pięciu zakładach produkcyjnych zatrudnionych jest ponad 4 500 pracowników, zalicza się do nich również odnowiony w roku 2017 zakład w mieście Cuautitlan na północy Meksyku. W Meksyku woda pitna dla gospodarstw domowych sprzedawana jest w 20-litrowych butlach - udział w rynku firmy Bonafont® wynosi 47%. Zgodnie ze strategią rozwoju przedsiębiorstwa, proces mycia CIP ma zostać zmieniony, istniejące urządzenia mają zostać zintegrowane i ma powstać rozwiązanie służące redukcji stosowanych chemikaliów. Ze względu na pozytywne doświadczenia związane z zastosowaniem wyposażenia ProMinent w zakładzie Toluca, firma ProMinent Fluids de Mexico również otrzymała zlecenie wykonania tego projektu.

Najważniejsze fakty

  • Napełnianie wodą mineralną butelek PET o pojemności od 250 ml do 6 l oraz 20-litrowych butli przez wiodących, meksykańskich producentów.
  • Integracja dostępnych modułów CIP z nowym procesem dezynfekcji przeprowadzanym z zastosowaniem generatora ozonu OZONFILT® OZVa
  • Nowa instalacja jest częścią strategii rozwoju danego przedsiębiorstwa

Wygenerować ozon, ale szybko!

Do zaplanowania i wdrożenia projektu firma ProMinent miała niewiele czasu, zaledwie cztery miesiące. Wszystkie warunki zostały spełnione, a nowa instalacja została uruchomiona w kwietniu 2017 roku. Obieg systemu CIP w zakładzie Cuautitlan został zaprojektowany dla pięciu linii napełniających. Nowo zainstalowane urządzenie OZONFILT® OZVa generuje 90 g/h ozonu o wysokiej czystości, który przy pomocy trzech oddzielnych przewodów sterowanych zaworami jest doprowadzany do trzech zbiorników wodnych o pojemności 10 m3. Nad wyraz efektywny system mieszania zamontowany w każdym zbiorniku dba o to, aby w ciągu 15 do 30 sekund uzyskać wymagane stężenie wynoszące 2 ppm. Instalacje z tradycyjnymi metodami mieszania potrzebują na to prawie 10 minut. Ozonowana woda jest następnie stosowana zarówno do czyszczenia butelek, jak również do dezynfekcji przeprowadzanej w procesie CIP, która jest przeprowadzana prawie bez użycia żadnej chemii.

Zadanie wykonane, klient zadowolony

Firma Bonafont jest bardzo zadowolona ze współpracy z firmą ProMinent Fluids de Mexico oraz z zainstalowanego rozwiązania. Elastyczne zastosowanie instalacji do wytwarzania ozonu wraz z wydajnym generatorem oraz skutecznym systemem mieszania przekonuje do siebie w trakcie bieżącej eksploatacji. Zastosowano również żądaną integrację trzech dostępnych modułów CIP wraz z zastosowaniem know-how pozyskanego z instalacji znajdującej się w zakładzie Toluca. Przy pomocy urządzenia OZONFILT® OZVa zakład meksykański osiągnął swój cel, który polegał na stworzeniu optymalnego i możliwie pozbawionego chemii procesu produkcyjnego. Ponadto nowe instalacje oraz zoptymalizowany obieg CIP wykazują pozytywne finansowe oraz operacyjne rezultaty odnoszące się do całego przebiegu produkcji.

  • Szybka i terminowa realizacja
  • Sprawna realizacja projektu włącznie z integracją dostępnego wyposażenia
  • Szybkie i precyzyjne generowanie ozonu przy pomocy efektywnego systemu mieszania
  • Redukcja zużycia chemii, a dzięki temu spadek kosztów eksploatacyjnych
  • Wzrost efektywności operacyjnej poprzez zoptymalizowanie procesu CIP, a tym samym całego przebiegu produkcji

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 71 39 80 600  Wyślij zapytanie   

Pozostałe przykłady praktycznej dla tej branży

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz