Propozycje wyszukiwania

Od gorącego do zimnego – regulowane chłodzenie butelek

Świeży sok owocowy trafia bezpośrednio na stół konsumenta. Dlatego w procesie rozlewania napojów higiena butelek jest najwyższym priorytetem. Jeden z największych chińskich producentów żywności stawia przy tym na technikę pomiarowo-regulacyjną firmy ProMinent.

Niezawodna kontrola parametrów wody

Uni-President Enterprises Corp. to największy chiński producent soków z siedzibą w mieście portowym Tainan, piątym pod względem wielkości miastem Tajwanu. Przedsiębiorstwo celebruje w tym roku 50-lecie istnienia i zatrudnia ponad 5000 pracowników. Oprócz soku owocowego produkuje się mleko, makarony, pieczywo, zdrową żywność i inne produkty spożywcze, które są sprzedawane na całym świecie.

W trakcie rozbudowy rozlewni napojów firma poszukiwała niezawodnej techniki pomiarowo-regulacyjnej. Podczas rozlewania butelki na sok owocowy osiągają bowiem temperaturę 70-80ºC. Następnie należy je ponownie schłodzić do temperatury otoczenia i zdezynfekować powierzchnię. Ze względu na utrzymywane od dłuższego czasu stosunki biznesowe wybór urządzeń do kontroli wymaganych parametrów wody padł na sprawdzone produkty jakościowe firmy ProMinent.

Najważniejsze fakty

  • Bezpieczne monitorowanie i sterowanie parametrami wody do dezynfekcji i chłodzenia butelek szklanych i z PET w obwodzie regulacji
  • Stały pomiar chloru i jednoczesna rejestracja wartości pH
  • Zastosowanie wydajnych czujników w zanieczyszczonej wodzie, w wysokich temperaturach dochodzących do 80°C i o zakresie pH do 9,5 pH

Inteligentne czujniki do wymagających zadań

Po napełnieniu sokiem owocowym butelki przechodzą do dwustopniowego urządzenia: W pierwszym etapie butelki są spryskiwane ciepłym roztworem chłodząco-dezynfekującym o temperaturze 45°C, a w drugim etapie ponownie roztworem o temperaturze 32°C. Woda chłodząco-dezynfekująca ze spryskiwania zostaje zebrana i przekierowana do zasobnika, w którym dodawany jest chlor do ponownego wykorzystania.

W trakcie procesu do utrzymania wymaganych parametrów wody stosowane są następujące produkty firmy ProMinent: Dwa regulatory dialog DACa, każdy z jednym kanałem do pomiaru chloru oraz jednym kanałem do rejestracji wartości pH; sondy chloru z kompensacją temperatury typu DULCOTEST® CBR1-mA do zastosowania w zanieczyszczonej wodzie i przy wysokich wartościach pH do 9,5 pH; czujniki pH typu PHER-112 SE do zastosowania w wysokich temperaturach do 80°C oraz przy ciśnieniach do 6 bar. Niezbędny chlor jest dozowany precyzyjnie przy użyciu pomp ProMinent.

Wychłodzone i czyste butelki

Dwukanałowy regulator dialog DACa oraz trwałe czujniki firmy ProMinent zapewniają zawsze optymalną dezynfekcję i chłodzenie butelek. Uni-President Enterprises Corp. 70 korzysta w międzyczasie z tych systemów pomiarowo-regulacyjnych w rozlewni napojów. Ponadto podłączenie do sterownika PLC umożliwia centralną kontrolę ze sterowni. Ostatecznie czyste i skuteczne rozwiązanie!

  • Optymalna dezynfekcja i chłodzenie butelek
  • Niezawodne sterowanie i regulacja stężenia chloru
  • Stałe monitorowanie i korekta wartości pH
  • Prosta instalacja i integracja w istniejących urządzeniach

Zastosowane produkty - Od gorącego do zimnego – regulowane chłodzenie butelek

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 71 39 80 600  Wyślij zapytanie   

Pozostałe przykłady praktycznej dla tej branży

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz