Propozycje wyszukiwania

Uwieńczone sukcesem warzenie piwa w Brazylii

Od połowy 2014 roku w północno-wschodniej Brazylii działają dwa nowe browary wyposażone w najnowszą technologię, pochodzącą od światowego lidera. Spółka Krones AG dostarczyła obie kompletne instalacje razem z systemem magazynowania i dozowania substancji chemicznych od ProMinent.

Rekordowa zdolność produkcyjna

Od połowy 2014 roku, w pobliżu miast Salvador da Bahia i Recife, dwa nowoczesne browary drugiej co do wielkości brazylijskiej grupy piwowarskiej produkują popularne piwo jęczmienne – każdy z nich o imponującej pojemności sześciu milionów hektolitrów. Jako nowy projekt budowlany w „zielonej” przestrzeni dostarczono i zainstalowano obie całkowicie gotowe do użytku i kompletne instalacje od warzelni do rozlewania przez Krones AG z Neutraubling. Ze względu na liczne wspólnie zrealizowane projekty zarówno Krones AG, jak i brazylijski producent, w zakresie techniki magazynowania i dozowania wymaganych chemikaliów, stawiają na ProMinent jako godnego zaufania partnera.

Najważniejsze fakty

  • Realizacja nowego projektu budowlanego w Brazylii
  • Produkcja 12 milionów hektolitrów piwa łącznie z dwóch browarów
  • Dostarczenie kompletnego systemu dozowania substancji chemicznych

Technika dozowania dla najwyższych wymogów jakości

W krótkim czasie, w podobnych pod względem budowy browarach, znajdujących się w dwóch lokalizacjach Alagoinhas i Itapisuma, zainstalowano i wyregulowano kompletną technikę dozowania ekspertów firmy ProMinent. Należy do tego, oprócz innych komponentów i obszernego wyposażenia, łącznie każdorazowo dziewięć stacji dozujących, na przykład do środków dezynfekujących, cztery zbiorniki procesowe, każdorazowo jeden zbiornik do magazynowania wodorotlenku sodu i kwasu azotowego, oraz dodatkowo ruchomy zbiornik CIP (Cleaning in Place). Do różnych funkcji dozowania zastosowano pięć membranowych pomp dozujących z napędem silnikowym typu Sigma oraz cztery membranowe procesowe pompy dozujące typu Makro TZ. Stacje dozujące wykorzystuje się na różnych etapach procesu, takich jak mieszanie i zacieranie, przede wszystkim w celu ulepszenia produktu oraz w procesie czyszczenia CIP instalacji.

Globalny zasięg to atut

Decydującym dla powodzenia całkowicie gotowego do użytku projektu było planowanie skoncentrowane na rozwiązaniach Krones i ProMinent, a także dobra współpraca z zespołem projektowym drugiej co do wielkości grupy piwowarskiej w Brazylii. Ogromną zaletą zarówno dla partnera Krones jak i dla browaru jest lokalne wsparcie dzięki utworzeniu oddziału ProMinent w Brazylii. Pomimo ogromnej niezawodności produktów z Heidelbergu w każdej chwili gwarantuje się szybką pomoc w razie ewentualnych awarii. Także przy szybkim imporcie i odprawie celnej produktów oferuje swoje wsparcie lokalna organizacja ProMinent dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy. Można rzec jedynie: Na zdrowie!

  • Niezawodne i dokładne dozowanie chemikaliów do celów udoskonalenia produktu
  • Bezpieczny proces czyszczenia CIP instalacji produkcyjnej
  • Rzeczowe wsparcie przez lokalny oddział ProMinent przy rozwoju projektu i formalnościach celnych
  • W przypadku zakłóceń szybkie wdrożenie usług serwisowych lokalnych pracowników

Zastosowane produkty - Uwieńczone sukcesem warzenie piwa w Brazylii

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 663 300 400  Wyślij zapytanie   

Pozostałe przykłady praktycznej dla tej branży

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz