Propozycje wyszukiwania

Lanca ssąca ze stałym pomiarem poziomu napełnienia

Marzec 2021

Chemikalia kończą się zawsze w najmniej spodziewanym momencie. Dzięki nowym lancom ssącym takie sytuacje należą już do przeszłości. Lance zapewniają nie tylko niezawodne pobieranie cieczy, ale rejestrują jednocześnie aktualny poziom napełnienia.

Monitorowanie zawartości chemikaliów pozwala uniknąć przerw w produkcji.

W połączeniu z membranowymi pompami dozującymi serii GMXa i GXLa oraz perystaltycznymi pompami dozującymi serii DFXa mierzony jest poziom napełnienia zbiorników do 30 l, a wartość wyświetla się na wyświetlaczu pompy. Poziom napełnienia można podawać w procentach lub w litrach. W ten sposób można uzupełniać chemikalia w odpowiednim momencie. Pełny potencjał osiąga się po podłączeniu pompy z lancą ssącą o działaniu ciągłym do DULCOnneX . Zużycie jest rejestrowane i przedstawiane graficznie oraz umożliwia użytkownikowi stałą obserwację zbiorników i ich napełnianie w odpowiednim momencie.

Rejestrowanie cieczy przewodzących

Ciecze przewodzące są rejestrowane ze stałą dielektryczną powyżej 30. Wartości takie wykazuje większość wodnych kwasów lub ługów. Bez problemu można wykonywać także pomiar powszechnie stosowanego medium podchlorynu sodu. W odniesieniu do odcinka pomiarowego wynoszącego 460 mm dokładność pomiaru poziomu napełnienia wynosi 2,5%, regulowane indywidualnie progi ostrzegawcze oraz progi błędów umożliwiają przykładowo generowanie ostrzeżenia przy poziomie napełnienia 20% oraz komunikatu o błędzie przy poziomie napełnienia 5%.

Monitoring urządzenia w czasie rzeczywistym niezależnie od lokalizacji

Więcej możliwości oferuje podłączenie do platformy DULCOnneX , cyfrowego rozwiązania w zakresie zarządzania techniką strumieniową firmy ProMinent. Dzięki temu wszystkie istotne dane pompy wraz z podłączoną lancą ssącą są rejestrowane i monitorowane w czasie rzeczywistym. Decydująca zaleta: Dodatkowo wyświetla się zawartość resztkowa – np.: czy zawartość zbiornika wystarczy jeszcze na dwa lub trzy dni. Dokładny czas jest obliczany na podstawie wydajności dozowania pompy i poziomu napełnienia. W ten sposób można niezawodnie uniknąć przerwania produkcji lub procesu spowodowanego brakiem chemikaliów. Pozwala to na wymianę lub uzupełnianie zbiorników zawsze we właściwym czasie.

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 71 39 80 600  Wyślij zapytanie   

Aktualności i wydarzenia

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz