Propozycje wyszukiwania

Darowizna dla tymczasowego szpitala polowego na rzecz walki z koronawirusem

marzec 2020

W celu zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa w chińskim mieście Wuhan utworzono w krótkim czasie wiele tymczasowych szpitali. Oddział ProMinent Chiny podarował na ten cel jeden z dwóch generatorów dwutlenku chloru do uzdatniania wody.

Po wybuchu epidemii koronawirusa w regionie Wuhan uruchomiono już 8 lutego 2020 r. drugi tymczasowy szpital. Leishenshan Hospital może przyjąć 1500 pacjentów. Szpital składa się z 3300 przygotowanych jednostek w strefie izolacji medycznej, strefy socjalnej dla pracowników szpitala oraz strefy logistycznej. Jeszcze w trakcie budowy trwającej tylko dwa tygodnie w firmie ProMinent podjęto błyskawiczne działania:

Dwa urządzenia typu Bello Zon® CDEb zostały niezwłocznie dostarczone. Instalacją i uruchomieniem na miejscu zajęli się sami pracownicy z oddziału ProMinent Chiny, wykonując błyskawicznie niezbędne prace w trzy dni.

Generatory dwutlenku chloru są stosowane do uzdatniania i dezynfekcji ścieków medycznych, przyczyniając się tym istotnie do prawidłowego funkcjonowania szpitala. Oddział ProMinent Chiny podarował już generator dwutlenku chloru dla tymczasowego szpitala polowego podczas wybuchu epidemii wirusa SARS 17 lat temu. Dlatego zrozumiałe jest, że także w obecnej, krytycznej sytuacji podjęto natychmiastowe działania.

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 71 39 80 600  Wyślij zapytanie   

Aktualności i wydarzenia

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz