Propozycje wyszukiwania

Nowoczesna technika sterowania dla domu i basenu

Zgodnie z dewizą „wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” szwajcarskie małżeństwo zleciło podczas budowy nowego domu projekt basenu w ogrodzie. A co najważniejsze: Sterownik basenowy DULCOMARIN® II jest połączony z domowym systemem sterowania i można go obsługiwać wygodnie z poziomu tableta.

Położenie na zboczu? Połączenie sieciowe? Można wszystko!

Zamiast spędzać wiele godzin w samolocie, aby w końcu dzielić basen hotelowy z wieloma innymi gośćmi, można się równie komfortowo zrelaksować w domu. Tak pomyślało również szwajcarskie małżeństwo i zamierzało doprowadzić sprawę do końca przy budowie nowego domu: Miał to być piękny ogród z basenem, dopasowany wizualnie do nowoczesnego stylu posiadłości. Techniczne komponenty nie powinny się rzucać w oczy i komponować w otoczeniu oraz umożliwiać wygodne i centralne sterowanie. Tego zadania podjęli się wspólnie architekci, zaangażowana firma zajmująca się budową basenów kąpielowych oraz właściciele. Problematyczne było tutaj położenie działki w regionie Zürcher Oberland. Najpierw wykonano zabezpieczenia zbocza i ukształtowano teren, następnie rozpoczęto budowę eleganckiego basenu ze stali nierdzewnej.

Najważniejsze fakty

  • Basen ze stali nierdzewnej (9,80 x 3,60 x 1,50 m) zintegrowany na posiadłości prywatnej położonej na zboczu
  • Połączenie sterownika basenowego z domowym systemem sterowania
  • Centralne sterowanie wszystkimi atrakcjami wodnymi i regulacja jakości wody za pomocą tabletu

Najnowocześniejsza technika zapewniająca czystą wodę w basenie

Zamontowany basen ze stali nierdzewnej o wymiarach 9,80 x 3,60 x 1,50 m jest elegancką alternatywą do tradycyjnych zbiorników poliestrowych. Zbiornik został w całości osadzony w niecce przy użyciu dźwigu. W lecie 2017 r. renomowana firma Woodtli Schwimmbadtechnik GmbH z Wetzikon zainstalowała w ciągu 14 dni również wymagane komponenty do uzdatniania i dezynfekcji wody basenowej. W zakresie techniki pomiarowo-regulacyjnej specjaliści z firmy Woodtli polegają na bardzo nowoczesnych urządzeniach ProMinent Dosiertechnik AG. W tym przypadku zastosowano gotowy do montażu system dozowania typu DULCODOS® Pool ze zintegrowanym urządzeniem pomiarowo-regulacyjnym DULCOMARIN® II, pompą perystaltyczną DULCO®flex DF2a do precyzyjnego dozowania dezynfektanta oraz kompaktowym urządzeniem DULCOMETER® do analizy wody. Wszystkie komponenty są ze sobą połączone za pomocą magistrali CAN. Z kolei DULCOMARIN® II komunikuje się dodatkowo z domowym systemem sterowania.

Doskonały relaks w domowym zaciszu

Właściciele domu są zachwyceni: Komponenty do uzdatniania wody są umieszczone w oddzielnym pomieszczeniu technicznym, nigdzie nie widać kabli, a wszystkie stany eksploatacji wyświetlają się przejrzyście na tablecie. Przeciwprądy, oświetlenie, jacuzzi i przykrywanie basenu oraz wszystkie parametry higieniczne wody basenowej są kontrolowane i sterowane przez centralną jednostkę. Za pomocą trybu Eco urządzenia pomiarowo-regulacyjnego DULCOMARIN® II oraz poprzez automatyczne obniżanie wydajności cyrkulacji poza okresem użytkowania można oszczędzać energię, a tym samym zredukować koszty eksploatacji. Podsumowując jest to rozwiązanie wyróżniające się pod względem ekonomicznym i ekologicznym oraz nowoczesne pod względem estetycznym i technicznym. Relaks i zachowanie sprawności fizycznej we własnym basenie – Szwajcarzy wiedzą jak to się robi!

  • Harmonijna integracja basenu ze stali nierdzewnej w posiadłości
  • Niezawodne uzdatnianie i dezynfekcja wody basenowej
  • Umieszczenie wszystkich komponentów w oddzielnym pomieszczeniu technicznym
  • Wygodne i centralne sterowanie kilkoma atrakcjami wodnymi za pomocą domowego systemu sterowania i podłączenia do aplikacji
  • Przejrzysta prezentacja i łatwa kontrola parametrów higienicznych za pomocą tableta
  • Oszczędność energii dzięki inteligentnemu urządzeniu pomiarowo-regulacyjnemu DULCOMARIN® II

Zastosowane produkty - Nowoczesna technika sterowania dla domu i basenu

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 663 300 400  Wyślij zapytanie   

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz