Propozycje wyszukiwania

Uzdatnianie wody w acheńskim świecie wellness

Termy Carolus w Aachen, nazwane imieniem Cesarza Karola Wielkiego są znakomitym światem wellness. Wymagające uzdatnianie wody termalnej przejmują nasze nowoczesne urządzenia do elektrolizy oraz wydajny system pomiarowo-regulacyjny.

Zapewnienie wiodącej pozycji

Termy Carolus w Aaachen są jednym niemieckich kompleksów basenowych, osiągających największe obroty i zyski. We wrześniu 2014 r. powitano tam 5-milionowego gościa, a w ciągu roku kompleks termalny przyjmuje ok. 340 000 odwiedzających. Aby taka pozycja została utrzymana również w przyszłości właściciel stosuje docelowe środki renowacyjne i optymalizacyjne dla całego kompleksu, aby utrzymać go w formie odpowiadającej aktualnemu stanowi techniki.

W Termach Carolus wykorzystuje się wodę termalną ze źródła Rosenquelle oraz wodę z zasilania miejskiego. Zanim woda zostanie przekierowana do licznych zbiorników kompleksu basenowego i saun musi zostać ze względów higienicznych uzdatniona zgodnie z przepisami. Ze względu na mineralne właściwości wody termalnej zużycie produktów zawierających kwasy do korekty wartości pH było do tej pory bardzo duże. Pomoc miała zapewnić tutaj nowa technika instalacji do uzdatniania wody oraz wydajna technika pomiarowo-regulacyjna.

Najważniejsze fakty

  • Rocznie ok. 340 000 gości korzystających z basenu i saun
  • Instalacja techniki do uzdatniania wody oraz nowej techniki pomiaru i regulacji w godzinach otwarcia
  • Urządzenie do elektrolizy CHLORINSITU® V Plus przejmuje dezynfekcję naturalnej wody termalnej oraz wody z miejskiej sieci zasilającej
  • System pomiarowo-regulacyjny DULCOMARIN® II steruje parametrami higienicznymi w 15 obiegach wody

Inwestycja w najlepszą technologię

Do realizacji przedsięwzięcia właściciele wybrali dwóch kompetentnych partnerów: Przedsiębiorstwo m. hübers GmbH z Wesel wykonało instalację, a firma ProMinent GmbH dostarczyła techniczne komponenty i urządzenia. W kwietniu 2016 r. zainstalowano i uruchomiono najpierw technikę pomiaru i regulacji z wydajnym urządzeniem DULCOMARIN® II oraz 15 rozdzielonymi w sposób zdecentralizowany miejscami pomiaru do sterowania higienicznymi parametrami pomocniczymi. W drugim kroku wykonano w lipcu montaż i uruchomienie urządzenia do elektrolizy CHLORINSITU® V Plus o wydajności wytwarzania chloru 1750 g/h. Uzupełnieniem obydwu etapów budowy było dziewięć przepływomierzy, zainstalowanych do wyłączania dopływu chloru w przypadku przestoju chlorowanej wody. Na koniec w grudniu zamontowano jeszcze 15 magnetycznych membranowych pomp dozujących typu Beta® do automatycznej regulacji wartości pH.

Oszczędność najwyższej klasy

Gaz chlorowy, wytworzony na miejscu przez CHLORINSITU® V Plus jest doprowadzany bezpośrednio do wody termalnej w obrębie urządzenia do elektrolizy. Kwas podchlorawy, powstający w trakcie procesu, wykazuje już działanie obniżające wartość pH, przez co znacznej redukcji ulega dodawanie kolejnych niezbędnych produktów zawierających kwas. Także w zbiornikach saun zasilanych wodą z miejskiej sieci wodociągowej, do regulacji wartości pH wymaganych jest znacznie mniej substancji dodatkowych. Również produkowany przez urządzenie CHLORINSITU® V Plus podchloryn sodu, gromadzony w zasobniku, może być stosowany doskonale do dezynfekcji wody. Dodatkowo zasobnik stanowi „rezerwę awaryjną” dla zbiorników termalnych, jeżeli wystąpi nieprzewidziane zakłócenie w produkcji chloru. Zabezpieczenie w każdym calu!

  • Zawsze higienicznie czysta woda do kąpieli we wszystkich zbiornikach termalnych i w kompleksie saun
  • Dzięki połączeniu DULCOMARIN® II z siecią wewnętrzną parametry higieniczne można zawsze odczytać na komputerze zarządcy basenu, co umożliwia szybką reakcję
  • Znaczna oszczędność przy zużyciu chemikaliów obniża koszty eksploatacji
  • Zapas podchlorynu sodu zapewnia w razie awarii bezpieczeństwo przez minimum 24 godziny
  • Zdefiniowana osoba kontaktowa do zadań serwisowych i niezawodne zaopatrzenie w części zamienne

»Nie chcieliśmy żadnego seryjnego produktu, tylko rozwiązania dopasowanego do specyficznych wymagań Term Carolus. Jesteśmy zachwyceni bezproblemową realizacją projektu i instalacji nowej techniki w trakcie otwarcia kompleksu. Oprócz znacznej redukcji kosztów dużą zaletą jest stały serwis oraz szybkie zaopatrzenie w części zamienne.« -  Michael Blinn, kierownik techniczny w Carolus Thermen Bad Aachen

Zastosowane produkty - Uzdatnianie wody w acheńskim świecie wellness

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 71 39 80 600  Wyślij zapytanie   

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz