Propozycje wyszukiwania

SPA - pierwotne źródło zdrowia

Oczywiście znają Państwo znaczenie słowa SPA. Ale czy wiedzieli Państwo również, że nazwa została przejęta od belgijskiego kurortu z naturalnym źródłem wody? Obecnie zbawienna woda w publicznym basenie kąpielowym na miejscu jest dodatkowo uzdatniana ozonem.

Pomyślna aktualizacja techniki

Publiczny basen kąpielowy Piscine Olympique de Spa dysponuje dużym basenem wewnętrznym z torami o długości 50 m. W pomieszczeniu wewnętrznym dostępny jest dodatkowy basen z torami o długości 25 m oraz duży brodzik dla najmłodszych. Wisienka na torcie: Wszystkie baseny są zasilane z naturalną wodą źródlaną - goście pływają zatem w sławnej „Eau de Spa”.

Ze względu na przepisy ustawowe właściciel musiał jednak poprawić jakość wykorzystywanej wody źródlanej. Z tego powodu zdecydowano się w maju 2012 r. na kompletna wymianę istniejącego wyposażenia na nowoczesny generator ozonu oraz system UV do kompletnego uzdatniania wody. Jako partnera do modernizacji wybrano firmę ProMinent Belgia, ponieważ właściciel basenu miał już pozytywne doświadczenia w związku z zainstalowanymi pompami dozującymi i doskonałym serwisem. Jednak przede wszystkim dlatego, że wszystkie wymagane komponenty pochodzą z produkcji jedynego, niezawodnego i kompetentnego producenta.

Najważniejsze fakty

  • Zasilanie trzech zbiorników wody naturalną, uzdatnioną woda źródlaną
  • W gorącym okresie letnim od 1500 do 2500 gości dziennie
  • Wymiana technicznego wyposażenia na generator ozonu i system UV podczas pełnej eksploatacji basenu

Uzdatnianie ozonem poprawia jakość wody źródlanej

Nowe urządzenie OZONFILT® OZVa wytwarza ozon, który jest rozpylany pod ciśnieniem we wlocie statycznego miksera, by zapewnić możliwie najlepszą homogenizację wody i ozonu. Mieszanina pozostaje przez dziesięć minut w zbiorniku reakcyjnym, zanim zostanie uzdatniona woda zostanie ponownie wypuszczona. W ten sposób zapewnia się niezawodne wyeliminowanie wszystkich zarazków. Następnie woda zostaje przekierowana do zbiornika magazynowego z kontrolą poziomu. Przy wejściu zbiornika magazynowego znajdują się dwie pompy transferowe do napełniania zbiornika buforowego basenu kąpielowego.

Proces dezynfekcji zostaje zakończony przez całkowite usunięcie chloraminów. W tym celu woda przepływa przez filtr piaskowy, do którego podłączony jest system UV typu Dulcodes M. Urządzenie to zostało zaprojektowane specjalnie do uzdatniania dużych ilości wody, a dzięki szczególnie wydajnym promiennikom jest doskonale przystosowane do fotooksydacji chloraminów w wodzie basenowej. Cały system dostarczony przez firmę ProMinent do uzdatniania wody we wszystkich trzech basenach jest sterowany przez wydajny system pomiarowo-regulacyjny DULCOMARIN® II.

Wynik

  • Wszystkie komponenty do uzdatniania wody od jednego dostawcy
  • Uzdatnianie wody źródlanej przy użyciu ozonu w celu przestrzegania ustawowych przepisów
  • Zawsze czysta woda basenowa dzięki dezynfekcji przy użyciu systemu UV
  • Redukcja zużycia wody, a tym samym obniżenie kosztów eksploatacji
  • Zadowoleni użytkownicy dzięki wyeliminowaniu podrażnień skóry i oczu przez zastosowanie systemu UV

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 71 39 80 600  Wyślij zapytanie   

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz