Propozycje wyszukiwania

Zrównoważona eksploatacja basenu w Heidelbergu

Za zrównoważone uzdatnianie wody w basenach kąpielowych Stadtwerke Heidelberg odpowiada wydajna technika pomiarowo-regulacyjna firmy ProMinent. Ekonomiczna eksploatacja gwarantuje bowiem komfortową kąpiel dla wszystkich użytkowników baseny - i to na stałe!

Zawsze aktualne

Przedsiębiorstwo Stadtwerke Heidelberg Bäder zarządza łącznie pięcioma basenami kąpielowymi użytkowanymi przez ok. 500 000 gości rocznie. Skuteczne i stałe obłożenie poszczególnych basenów jest możliwe dzięki wydajnej i zrównoważonej eksploatacji. Dlatego wszystkie baseny są zasilane prądem ekologicznym i ciepłem wytworzonym w sposób nieszkodliwy dla klimatu. Aby utrzymać aktualny stan techniczny, na basenie rekreacyjnym Tiergartenstrasse zainstalowano w 2014 r. również systemy uzdatniania i dezynfekcji wody. Projekt obejmował demontaż starej instalacji oraz montaż i uruchomienie nowych urządzeń. Szczególnym wyzwaniem było tutaj zaprojektowanie pomp dozujących w odniesieniu do wydajności tłoczenia i wartości ciśnienia. Zarządca wybrał dwie lokalne firmy do realizacji dużego projektu: IBA TechnikCenter firmy IBA-Aqua-Pflege-Produkte GmbH oraz firmę ProMinent GmbH.

Najważniejsze fakty

  • Modernizacja systemów uzdatniania i dezynfekcji wody w basenie rekreacyjnym
  • Ze względu na porę sezonową wymagany krótki czas modernizacji
  • Zamontowanie urządzeń kompletnej techniki pomiarowo-regulacyjnej oraz kilku pomp dozujących

Montaż w rekordowym tempie

Na początku maja 2014, w samą porę na rozpoczęcie sezonu, uruchomiono nowe urządzenia do uzdatniania i dezynfekcji wody basenowej w basenie rekreacyjnym Tiergartenstrasse. Mimo dużych nakładów pracy zespół montażowy firmy IBA TechnikCenter wykonał modernizację tylko w ciągu w dwóch dni. Ścisła współpraca ze Stadtwerken Heidelberg oraz niezawodna dostawa komponentów przyczyniły się również do sprawnej realizacji.

Oprócz zastosowanej elektromagnetycznej pompy dozującej Beta® oraz trwałych pomp perystaltycznych DULCO®flex DF4a zakres dostawy firmy ProMinent obejmuje wielokanałowy i wieloparametrowy system pomiarowo-regulacyjny DULCOMARIN® II. Armatury obejściowe składają się ze wstępnie zmontowanych modułów czujnika przepływu, czujników wartości pH, redoks i chloru, wyposażonych w gwint wkręcany. Dzięki kontroli przepływu wymagana jest tylko niewielka objętość wody pomiarowej do szybkiej rejestracji wartości pomiarowych. DULCOMARIN® II jest podłączony za pomocą systemu magistrali CAN do instalacji sterującej budynkiem basenu rekreacyjnego i steruje tym samym w sposób zdecentralizowanych wszystkimi podłączonymi obiegami wody.

Sytuacja, w której nie ma przegranych

Od szczegółowego doradztwa ze strony IBA TechniCenter na początek, przez etap ofertowy, po przydzielenie zlecenia i montażu - projekt został zrealizowanych ku pełnemu zadowoleniu klienta, do czego przyczyniła się również w znacznym stopniu otwarta, nieprzerwana komunikacja wszystkich uczestników. Stadtwerke Heidelberg odnoszą teraz korzyści ze zminimalizowanych nakładów związanych z konserwacją i obsługą oraz wysokiego bezpieczeństwo eksploatacji. Prawdziwymi zwycięzcami są jednak mali i duzi goście, ponieważ to oni otrzymują możliwość komfortowego wypoczynku i rozrywki w czystej wodzie o optymalnej jakości we wszystkich basenach.

  • Zastosowanie wydajnej techniki pomiarowo-regulacyjnej z wykorzystaniem sterownika DULCOMARIN®II obniża koszty eksploatacji
  • Redukcja zastosowania chemikaliów dzięki precyzyjnemu dozowaniu zwiększa bezpieczeństwo pracy
  • Udana współpraca kompetentnych lokalnych przedsiębiorstw zapewnia sytuację, w której nie ma przegranych

Zastosowane produkty - Zrównoważona eksploatacja basenu w Heidelbergu

Elektromagnetyczna pompa dozująca do uniwersalnych zastosowań dozowania płynnych mediów w obszarze uzdatniania wody oraz w procesach chemicznych: Elektromagnetyczna membranowa pompa dozująca beta. Ekonomiczna, odporna na obciążenia.

dowiedz się więcej

Pompa perystaltyczna DULCOFLEX DF4a do dozowania środków flokujących i węgla aktywnego zapewnia dokładne uzdatnianie wody. Jest optymalna do zastosowania w basenach kąpielowych, basenach z wirem wodnym lub strefach SPA. Możliwe ciśnienie robocze do 4 bar.

dowiedz się więcej

Pomiar wartości pH za pomocą sond DULCOTEST: Dokładne, niezawodne i dopasowane do aplikacji wartości pomiarowe w czasie rzeczywistym. Sterowanie, regulacja i kontrola procesów chemicznych dzięki sterowaniu precyzyjnymi wartościami pomiarowymi.

dowiedz się więcej

Pomiary redoks za pomocą sond DULCOTEST: Dokładne, niezawodne i dopasowane do aplikacji wartości pomiarowe w czasie rzeczywistym. Stosowane zarówno do uzdatniania wody, jaki i dla przemysłowych wód technologicznych z wysokimi wymaganiami.

dowiedz się więcej

Czujniki wolnego chloru DULCOTEST gwarantują dokładne wartości pomiarowe i wysokie bezpieczeństwo procesu w każdym zadaniu dezynfekcji oraz działają w oparciu o aplikację.

dowiedz się więcej

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 663 300 400  Wyślij zapytanie   

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz