Propozycje wyszukiwania

Przyjemna kąpiel na północ od koła podbiegunowego

Modernizacja instalacji do uzdatniania wody publicznego basenu kąpielowego? Technicznie żaden problem. Lokalizacja klienta? Mała norweska wyspa na Morzu Północnym. Wynik: Czysta woda do kąpieli dla zapalonych potomków Wikingów.

Nowa technika dla nowoczesnych Wikingów

Stara osada Wikingów Bjarkøy, zasiedlona przed ok. 500 mieszkańców, jest położona w północnej Norwegii, prawie 300 km na północ od bieguna polarnego i na wschód od Vesterålen. Obszar gminy obejmuje kilka mniejszych wysp na Morzu Północnym. Hala basenowa w Bjarkøy nie pochodzi wprawdzie z czasów Wikingów, ale z lat siedemdziesiątych, dlatego przed kilkoma laty poproszono norweski oddział firmy ProMinent o kontrolę urządzeń. Po przeprowadzeniu kontroli ogłoszono przetarg publiczny na wykonanie modernizacji - zlecenie otrzymała firma ProMinent Norge AS. Po pokonaniu kilku przeszkód oraz uzyskaniu potrzebnych środków finansowych, gmina Bjarkøy dała zielone światło na przebudowę.

Zlecenie na Morzu Północnym

Instalacja nowego urządzenia została skoordynowana z innymi branżami, takimi jak branża budowlana, elektryczna i konstrukcje betonowe. Rozpoczęcie modernizacji nastąpiło jesienią 2012 r., a uruchomienie wiosną 2013 r. Istniejące urządzenie zostało uzupełnione komponentami ProMinent, odpowiadającymi obecnym wymaganiom wobec nowoczesnego uzdatniania wody. Obejmuje to wydajny system pomiarowo-regulacyjny DULCOMARIN®II, urządzenie UV do eliminowania zarazków oraz membranowe urządzenie do elektrolizy CHLORINSITU®III compact do ekonomicznej dezynfekcji. Instalację uzupełniają niezbędne filtry, pompy dozujące i czujniki do rejestracji wartości pomiarowych w celu kontroli jakości wody.

Wszystkie komponenty są połączone z urządzeniem DULCOMARIN®II, które z kolei jest zintegrowane w istniejącej instalacji sterującej eksploatacją.

Przyjemna kąpiel zamiast zorzy polarnej

Mieszkańcy Bjarkøy są zachwyceni, ponieważ od maja 2013 r. mogą ponownie korzystać z całkowicie zmodernizowanej hali basenowej. A więc lepsze rozkoszowanie się czystą i ciepłą wodą w basenie, niż obserwowanie zorzy polarnej w lodowatym otoczeniu. Dla osób odpowiedzialnych w gminie przebudowa jest również ekonomicznym sukcesem, ponieważ udało się nie przekroczyć ograniczonego budżetu ale nie tylko: Dzięki nowej instalacji do uzdatniania wody firmy ProMinent zredukowano znacznie zużycie chloru, automatyczny system pomiarowo-regulacyjny zapewnia wydajny pomiar i protokołowanie parametrów wody basenowej, a pompa cyrkulacyjna wymaga mniej energii. Spodobałoby się to z pewnością również Wikingom znającym się technicznie na budowie statków.

  • Ekonomiczna kompletna modernizacja urządzenia przy zastosowaniu sprawdzonych komponentów
  • Zredukowane zużycie chemikaliów i energii
  • Doradztwo, instalacja i serwis firmy ProMinent w każdym miejscu na świecie

Zastosowane produkty - Przyjemna kąpiel na północ od koła podbiegunowego

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 663 300 400  Wyślij zapytanie   

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz