Propozycje wyszukiwania

Redukcja kosztów eksploatacji - dzięki recyklingowi wody

Co zrobić z zabrudzoną wodą z płukania wstecznego? Można wziąć przykład z Butzbacher Bäderbetriebe: uzdatniać odpowiednio przy użyciu nowoczesnych urządzeń filtracji i odsalania, a następnie doprowadzać ponownie do obiegu wody basenowej.

Duży projekt gruntownej modernizacji

Położone malowniczo małe miasteczko Butzbach z historycznym rynkiem i licznymi budynkami z muru pruskiego jest ulubionym celem wycieczkowym w kraju związkowym Hesja. Utrzymanie kilkusetletnich budowli drewnianych jest drogim zadaniem. Jednak również nowe budowle, takie jak kryty basen w centrum potrzebują odświeżenia z biegiem czasu. Z tego powodu osoby odpowiedzialne zdecydowały się przed kilkoma laty na gruntowną modernizację. Zakładowi Butzbacher Bäderbetriebe zależało przy tym na przystępnym cenowo i zaawansowanym rozwiązaniu, aby z zabrudzonej wody z płukania wstecznego uzyskać ponownie czystą i higieniczną wodę do kąpieli - a przy tym obniżyć bieżące koszty eksploatacji.

Najważniejsze fakty

  • Gruntowna modernizacja istniejącego basenu kąpielowego w centrum
  • Uzdatnianie wody z płukania wstecznego przy użyciu instalacji filtracyjnej Dulcoclean® UF oraz urządzenia do osmozy odwróconej Dulcosmose® ecoPRO do odsalania
  • Gwarancja ekonomicznej eksploatacji basenu przez długi czas

Wydajna technika procesowa

W trakcie prac związanych z przebudową na basenie krytym w Butzbach zainstalowano w ciągu tylko czterech dni instalację do ultrafiltracji Dulcoclean® UF oraz urządzenie do osmozy odwróconej Dulcosmose® ecoPRO i filtr z węglem aktywnym firmy ProMinent. Poszczególne komponenty są zainstalowane szeregowo, przy czym woda z płukania zwrotnego jest przygotowywana na kilku etapach. Rozgrzana wcześniej woda z płukania wstecznego nie traci prawie wcale temperatury podczas filtrowania i jest doprowadzana ponownie po zakończeniu procesu filtracji do obiegu wody basenowej.
Urządzenie Dulcoclean® UF usuwa niezawodnie substancje zmętniające, cząsteczki i zanieczyszczenia mikrobiologiczne. PLC gwarantuje w pełni automatyczną i wysoce bezpieczną eksploatację instalacji filtracyjnej, która jest zintegrowana w instalacji sterującej budynkiem krytego basenu. Parametry higieniczne można wprowadzać w prosty sposób na panelu dotykowym i rejestrować elektronicznie. Dzięki odpowiednim membranom o wysokiej wydajności urządzenie Dulcosmose® ecoPRO powoduje niemal 99 % odsalanie filtrowanej wody z płukania wstecznego. Urządzenie jest proste w obsłudze, a dzięki dokładnie dopasowanemu uzdatnianiu wstępnemu i dodatkowemu jest włączone optymalnie do rozwiązania dopasowanego do klienta.

Prawidłowe inwestowanie, inteligentne oszczędzanie

Po trwającej 21 miesięcy renowacji zmodernizowany basen kryty został ponownie otwarty w sierpniu 2013 r. Dla gości dostępny jest basen z sześcioma torami o długości 25 m oraz wieża do skoków o wysokości 1 m i 3 m. Ponadto wyznaczono oddzielną strefę dla najmłodszych gości oraz strefę do zabaw w wodzie z dwoma brodzikami.
Dzięki zainstalowaniu nowej techniki instalacji do uzdatniania wody z płukania wstecznego Butzbacher Bäderbetriebe mogą już teraz zaoszczędzić rocznie ogromne ilości świeżej wody, znacznej redukcji uległo również zużycie energii, a tym samym łączne koszty eksploatacji krytego basenu - cel został osiągnięty. Kolejnym pozytywnym aspektem jest szkolenie zatrudnionego personelu podczas warsztatów i kursów w firmie ProMinent w Heidelbergu. Dzięki temu pracownicy Butzbacher Bäderbetriebe mogą obsługiwać i konserwować instalację do uzdatniania wody całkowicie samodzielnie.

Zastosowane produkty - Redukcja kosztów eksploatacji - dzięki recyklingowi wody

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 71 39 80 600  Wyślij zapytanie   

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz