Propozycje wyszukiwania

Spółka ProMinent funduje rzeźbę dla ronda w Wieblingen

W dzielnicy Wieblingen rondo obwodnicy zdobi nowe dzieło sztuki. Rzeźba „Infinity Curve“, dzieło uznanego na świecie artysty Chena Wenqin, ufundowało przedsiębiorstwo ProMinent dla miasta Heidelberg z okazji jubileuszu 50-lecia firmy ProMinent.

ProMinent, a w szczególności założyciel przedsiębiorstwa prof. dr h.c. Viktor Dulger (* 18.12.1935; † 21.03.2016) wraz ze swoją małżonką ufundowali dotychczas dla miasta Heidelberg różne dzieła artystów znanych w kraju i na świecie. Zostały one wyeksponowane w wielu miejscach.

To nie jest przypadek, że prof. dr h.c. Viktor Dulger, z okazji jubileuszu 50-lecia firmy, wybrał właśnie to rondo, jako miejsce ekspozycji rzeźby chińskiego artysty Chena Wenqin. Chen Wenqin uważany jest za najbardziej interesującego rzeźbiarza Państwa Środka.

Rzeźba symbolizuje otwartość świata, która pozostawia fantazję i wolne miejsce dla innowacyjnych koncepcji. Miejsce jej ekspozycji - rondo obwodnicy w Wieblingen - pokazuje więź z Heidelbergiem, centralną siedzibą firmy o światowym zasięgu grupy ProMinent. Przywiązanie do Chin uwydatnia wybór artysty.

Pozostałe przykłady zaangażowania

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz