Propozycje wyszukiwania

ProMinent wspiera projekt Wii centrum wspierania młodzieży „Anpfiff ins Leben” Heidelberg

Możliwość połączenia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2014 r. z celem dobroczynnym była okazją dla firmy ProMinent do zorganizowania konkursu w połączeniu z celem społecznym.

Co tydzień uczestnicy konkursu mieli okazję wygrać grill, zestaw grillowy lub książkę z przepisami na grilla. Szczególna korzyść: Producent z Heidelbergu przedstawiał w formie zabawy podczas Mistrzostw swoich pracowników na podstawie ustawienia piłkarzy na boisku. Jednocześnie przedsiębiorstwo składało darowizny za każdego uczestnika konkursu dla projektu Wii stowarzyszenia Anpfiff ins Leben e.V.

Anpfiff ins Leben ” jest stowarzyszeniem użyteczności publicznej, którego zadaniem jest wspieranie młodych sportowców w regionie Rhein-Neckar w stworzeniu najlepszych perspektyw prywatnej i zawodowej przyszłości.

Starzy i młodzi

Podobnie jak we wszystkich społecznych projektach stowarzyszenia na pierwszym planie są spotkania i poznawanie innych warunków życia. Tak jest również w projekcie Wii. Chodzi tutaj o kontakt z seniorami, zabawę, zawieranie przyjaźni i uczenie się od siebie nawzajem. Raz w miesiącu w Centrum Seniora w Heidelberg-Kirchheim odbywa się granie w Wii. Warunki do Wii wydają się idealne. Obsługi kontrolera można się szybko nauczyć. Odbijanie piłek lub toczenie kul na kręgielni nie powinno również stanowić problemu nawet dla niewysportowanych. Podczas gry aktywowane jest całe ciało, a nie jak do tej pory tylko ręce i palce. Seniorzy są przy tym wspierani nie tylko psychicznie, ale również fizycznie.

Tobias Knauber, Online Marketing Manager, i Sara Motallebi, studentka Bachelor of Arts – na kierunku Przemysł - mogli zapoznać się z realizacją projektu firmy ProMinent GmbH na miejscu.

„To było dla mnie niezwykle interesujące wziąć udział w imprezie, która łączy młodszych i starszych” - przyznał na koniec Tobias Knauber. Sara Motallebi dodaje: Współzawodnictwo seniorów wywarło na mnie największe wrażenie.”

Pozostałe przykłady zaangażowania

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz