Propozycje wyszukiwania

Medal Zasługi kraju związkowego Badenia-Wirtembergia dla prof. dr h.c. Viktora Dulger

Dnia 25 kwietnia 2009 roku prof. dr h.c. Viktor Dulger otrzymuje z rąk premiera Günthera Oettinger Medal Zasługi kraju związkowego Badenia-Wirtembergia.

„Każdy z Państwa dokonał czegoś wybitnego. Czegoś, co jest związane wyłącznie z Państwa osobą i z tego powodu jest to coś wyjątkowego, w najlepszym znaczeniu tego słowa”, powiedział Oettinger w swojej mowie uroczystej do 27 kandydatów do odznaczenia.

Przedsiębiorca z Heidelbergu był pierwszą spośród pięciu nowych osób z metropolii Rhein-Neckar odznaczonych medalami, które zostały przyznane w sali książęcej zamku w Mannheim.

„Prof. dr h.c. Viktor Dulger przeprowadził swoje przedsiębiorstwo ProMinent przez wszystkie sytuacje kryzysowe i burze, a nadto jest on mecenasem nauki, badań i kultury. Wynalazek nie równa się jeszcze produktowi. „Dopiero gdy wynalazca przekształca swój „genialny pomysł” w wiedzę i ekonomiczny sukces, to ze zwykłej myśli rodzi się przedsięwzięcie, które porusza świat”, powiedział prof. dr Viktor Dulger. Oettinger podkreślił w swojej uroczystej mowie, że „przy wszystkich różnicach w działalności odznaczonych osób wszyscy uhonorowani mają jednak coś wspólnego, są ściśle związani z Badenią-Wirtembergią. „Dlatego wszyscy Państwo jesteście ambasadorami Badenii-Wirtembergii”, dodał Oettinger.

Pozostałe przykłady zaangażowania

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz