Propozycje wyszukiwania

ProMinent pomocnikiem w rozpoczęciu kariery zawodowej w stowarzyszeniu Anpfiff ins Leben e.V.

„Kto, jak nie my?” Pod tym hasłem najlepsze przedsiębiorstwa z regionu Rhein-Neckar stworzyły wraz ze stowarzyszeniem Anpfiff ins Leben e.V. jedyną w całych Niemczej „Inicjatywę pomocy w rozpoczęciu kariery zawodowej”.

Stowarzyszenie Anpfiff ins Leben e.V. podjęło się zadania wspierania aktywnych dzieci i młodzieży, uprawiającej sport, aby stworzyć dla nich najlepsze perspektywy prywatnej i zawodowej przyszłości. Ponad 3200 podopiecznych bierze obecnie udział w kompleksowym programie wsparcia, w którym oprócz sportu otrzymuje pomoc w szkole, na szczeblu zawodowym i społecznym.

W temacie zawodu działa „Inicjatywa pomocy w rozpoczęciu kariery zawodowej”
Celem tej inicjatywy jest wskazanie konkretnych ofert już w fazie przygotowywania się do wyboru zawodu oraz umożliwienie zapoznania są z firmami. Ma to na celu ułatwienie młodym ludziom przejście ze szkoły do zawodu, nabranie odwagi oraz wzmocnienie własnej inicjatywy.

W ramach „Inicjatywy pomocy w rozpoczęciu kariery zawodowej” Ralf Kiermaier, dyrektor zarządzający firmą ProMinent Deutschland GmbH pomaga młodemu piłkarzowi Maximilianowi Kern z FC-Astoria Walldorf rozpocząć pracę zawodową.

Ralf Kiermaier przywitał Maximiliana Kern pod koniec kwietnia 2014 r. w firmie ProMinent w Heidelberg-Wieblingen i pokazał mu osobiście cały zakład. Jesienią 2014 r. Maximilian rozpoczął praktykę w firmie ProMinent, ponieważ również to należy do koncepcji „Inicjatywy pomocy w rozpoczęciu kariery zawodowej”. Ralf Kiermaier pozostaje do jego dyspozycji jako mentor i osoba kontaktowa.

„Wspieranie 'Anpfiff ins Leben' jest dobrym połączeniem. Widzę to również wtedy, gdy odwiedzam mojego podopiecznego Maxa na boisku! Widać tam zaangażowanie i chęć odniesienia zwycięstwa, ale również uczciwość i szacunek. Angażowanie w takie programy polecam każdemu przedsiębiorstwu”, tak o „Inicjatywie” mówi Ralf Kiermaier.

Wszystkie informacje na temat „Inicjatywy pomocy w rozpoczęciu kariery zawodowej” znajdą Państwo pod adresem anpfiff-ins-leben.de !

Pozostałe przykłady zaangażowania

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz