Propozycje wyszukiwania

Zarazki nie mają żadnych szans

Może łyk świeżej wody źródlanej? Proszę zachować ostrożność, ponieważ woda ze źródeł naturalnych może być również skażona. Pomocne jest skuteczne czyszczenie przy użyciu ultrafiltracji - np. w gminie Vohenstrauß.

Skażenie wody źródlanej

W gminie Vohenstrauß w Oberpfälzer Wald przy granicy z Czechami prawie 8000 mieszkańców zaopatrywanych jest w wodę pitną ze źródła Fahrenberg. W 2009 konieczne okazało się jednak konieczne odłączenie źródła od zaopatrzenia w wodę pitną, ponieważ wykryto skażenie wody bakteriami z rodziny E.coli. Niezbędną wodę do picia trzeba było zakupić.

Celem odpowiedzialnych instytucji było odzyskanie możliwości wykorzystania niskoazotanowej wody ze źródła Fahrenberg jako wody pitnej, a tym samym oszczędność kosztów za zakup wody. Planowane bezpieczne uzdatnianie wody pitnej miało się przy tym odbywać przy możliwie najmniejszym zastosowaniu chemikaliów.

Najważniejsze fakty

  • Zaopatrzenie 8000 mieszkańców w wodę pitną
  • Oczyszczanie 4,5 do 9 metrów sześciennych skażonej wody źródlanej na godzinę
  • Zastosowanie urządzenia do ultrafiltracji oraz systemu UV do wyeliminowania zarazków

Skuteczna filtracja

Miasteczko Vohenstrauß zleciło zainstalowanie w wysokich zbiornikach pod górą Fahrenberg nowoczesnego, w pełni zautomatyzowanego urządzenia do ultrafiltracji Dulcoclean® oraz systemu UV Dulcodes marki ProMinent do naświetlania. Metoda ta polega na przepływie wody źródlanej przez moduły filtracyjne, posiadające otwory o maksymalnej wielkości 0,02 mikrometra (średnica ludzkiego włosa do ok. 70 mikrometrów).

Urządzenie filtruje cząsteczki takie jak substancje zmętniające, zarazki, pasożyty lub wirusy, eliminując je skutecznie z wody, przy czym wielkość najmniejszych wirusów wynosi 0,025 mikrometra. Także w przypadku tymczasowego zmętnienia lub negatywnego wpływu mikrobiologicznego po opadach urządzenie dostarcza filtrat o stałej jakości - bez zmętnień oraz zarazków. System oczyszcza rocznie w ten sposób od 40 000 do 50 000 metrów sześciennych wody pitnej.

Wynik

  • Po uruchomieniu w pełni automatycznego urządzenia do ultrafiltracji oraz urządzenia UF wykorzystanie źródła Fahrenberg przez miasto Vohenstrauß jest możliwe bez ograniczeń
  • Stałe zaopatrzenie w czystą wodę pitną
  • Rozwiązanie przyjazne dla środowiska ze względu na niewielką ilość stosowanych chemikaliów
  • Nie ma potrzeby zakupu wody pitnej, oszczędność kosztów i amortyzacja nowego urządzenia w ciągu kilku lat

Zastosowane produkty - Zarazki nie mają żadnych szans

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 71 39 80 600  Wyślij zapytanie   

Pozostałe przykłady praktycznej dla tej branży

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz