Propozycje wyszukiwania

Brzydka pogoda, ale najlepsza woda do picia!

Silne opady? Sezonowa woda z roztopów? Prawdziwe wyzwanie dla zakładów zaopatrujących w wodę pitną w południowych Niemczech. Tutaj opłaca się inwestycja w nowoczesny system UV: bezpieczne odkażanie wody i stale wysoka jakość wody.

Inwestycja w jakość

Zweckverband w południowych Niemczech zaopatruje ponad 20 miejscowości i sześć gmin wodą dodatkową z wód podziemnych w Albtal na południe od St. Blasien. Poprzez instalacje rurowe o łącznej długości 40 km do trzech studni głębinowych podłączone są domy ponad 26 000 mieszkańców, a roczne zaopatrzenie w wodę pitna wynosi ok. 500 000 metrów sześciennych.

Od wielu lat Zweckverband inwestuje stale w swoje instalacje, aby zapewnić wysoką jakość wody pitnej nawet w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych, jak np. silne opady lub sezonowa woda z roztopów. Działanie te obejmują wydajne odkażanie wody pitnej bez negatywnego wpływu na zapach i smak w ramach ustawowych wytycznych oraz bez dodatku chloru z wymagana wydajnością przepływu ok. 200 m3/h.

Najważniejsze fakty

  • 3 studnie głębinowe, 40 km instalacji rurowych
  • Roczne zaopatrzenie w wodę pitną 26 000 mieszkańców w ilości 500 000 metrów sześciennych
  • Dezynfekcja systemu UV Dulcodes Z bez użycia chemii

Wydajne odkażanie bez chemii

W stacji wodociągowej GWV Höchenschwanderberg zapewnia od końca 2009 siedmiostrumieniowy system UV Dulcodes Z zawsze odpowiednią jakość wody pitnej. System UV z Heidelbergu, certyfikowany zgodnie z wymaganiami przepisów kontroli DVWG W 294, jest stosowany po zakończeniu kroków procesowych filtrowania i podwyższania twardości, uzdatniając wodę pitną światłem ultrafioletowym. Dodatkowo stosowane są wysokowydajne niskociśnieniowe promienniki Opti-Flux ze specjalną techniką amalgamatową, wyróżniającą się dużą niezależnością temperatury oraz długim czasem użytkowania.

Niezawodny system UV monitoruje dodatkowo starzenie się promiennika oraz zanieczyszczenie rur ochronnych promiennika. Wydajność dezynfekcji oraz zmiana jakości wody są stale kontrolowane przy użyciu czujników certyfikowanych według DVGW.

Wynik

  • bezpieczne odkażanie wody, nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych
  • stale wysoka jakość wody o neutralnym zapachu i smaku
  • niewielkie nakłady związane z konserwacją i niskie koszty eksploatacji
  • bezproblemowa i bezawaryjna eksploatacja

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 663 300 400  Wyślij zapytanie   

Pozostałe przykłady praktycznej dla tej branży

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz