Propozycje wyszukiwania

Dezynfekcja wody pitnej na luksemburskim obszarze chronionego krajobrazu

Obszar chronionego krajobrazu w luksemburskim Ardennen jest naturalnym rajem z wąwozami, łąkami pobagiennymi i lasami. W centrum znajduje się zbiornik retencyjny Esch-sur-Sûre, z którego pochodzi woda dla prawie 80 procent Luksemburczyków.

Czysta woda pitna dla Luksemburga

Zbiornik retencyjny o wielkości 3,8 km² nad gminą Esch-sur-Sûre został utworzony w latach pięcdziesiątych ze względu na wzrost zapotrzebowania na wodę pitną w Luksemburgu: Tutaj zbiera się woda z obszaru o wielkości 428 km² i jest przetwarzana w wodę pitną przez komunalne stowarzyszenie Zweckverband SEBES dla prawie 80% mieszkańców Luksemburga. Woda zostaje oczyszczona, przefiltrowana i następnie zdezynfekowana podchlorynem sodowym, znanym jako chlorowy ług bielący. Stałe dozowanie niewielkich ilości tego agresywnego i gazującego środka chemicznego przy ciśnieniu 25 bar stanowi szczególne wyzwanie dla tych, którzy musieli znaleźć odpowiednią pompę dozującą dla SEBES.

Najważniejsze fakty

  • Uzdatnianie komunalnej wody pitnej w Luksemburgu
  • Dezynfekcja podchlorynem sodowym
  • Szczególny problem z powodu dozowania pod wysokim ciśnieniem
  • Dozowanie przy użyciu magnetycznej membranowej pompy dozującej delta®
  • Gazujące medium pod kontrolą dzięki optoGuard®

optoDrive®, optoGuard® – optymalnie

Firma SEBES wybrała magnetyczną membranową pompę dozującą delta® firmy ProMinent - jedyną pompę w tym segmencie cenowym, spełniającą wszystkie wymienione wymagania. Tam gdzie inne pompy mogą być stosowane tylko przy ciśnieniu do maks. 16 bar, model ten pracuje przy przeciwciśnieniu do 25 bar i może dozować przy 3 litrach na godzinę również mniejsze ilości gazującego medium w sposób ciągły i dokładny. Do tego przyczynia się napęd elektromagnetyczny optoDrive® oraz zintegrowana funkcja kontroli optoGuard®: Regulowany napęd elektromagnetyczny umożliwia ustawienie skoku ciśnienia i ssania odpowiednio do zapotrzebowania. Gazowaniu można zapobiegać poprzez powoli ustawiany skok ssania, bez użycia dodatkowych akcesoriów. Dodatkowo zintegrowana kontrola punktu odkażania optoGuard® zapobiega rzetelnie występowaniu gazu w głowicy dozującej.

Niezawodna jakość wody dzięki ProMinent

  • Precyzyjne dozowanie podchlorynu sodowego przy wysokim ciśnieniu do 25 bar
  • Ciągłe dozowanie z wydajnością 3 l/h
  • Zapobieganie tworzeniu się pęcherzyków gazu poprzez ustawianie skoku ciśnienia i ssania odpowiednio do zapotrzebowania przy użyciu optoDrive® jako ochrona przed kawitacją
  • Automatyczne rozpoznawanie i eliminowanie pęcherzyków powietrza przy użyciu optoGuard®
  • Głowica dozująca ze szkła pleksi jest odporna na działanie chlorowego ługu bielącego

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 663 300 400  Wyślij zapytanie   

Pozostałe przykłady praktycznej dla tej branży

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz