Propozycje wyszukiwania

Doskonała woda pitna dzięki doskonałej technice

Zaawansowana technologia w Sauerland: Zakłady Stadtwerke Sundern stawiają przy zaopatrzeniu w wodę pitną na najnowszą technikę. Podczas modernizacji trzech stacji wodociągowych zdecydowano się na zastosowanie produktów i urządzeń firmy ProMinent, ze względu na ich pierwszorzędną jakość.

Woda pitna oznacza odpowiedzialność

Uzdatnianie produktu spożywczego nr 1 przy użyciu jak najmniejszej ilości chemikaliów jest zgodne z nakazem minimalizacji rozporządzenia dot wody pitnej (TrinkwV). Stadtwerke Sundern chcą sprostać temu zadaniu i zaopatrywać rocznie ok. 30 000 mieszkańców w 8000 gospodarstw domowych w czystą wodę pitną w ilości ok. 1,3 mln metrów sześciennych z łącznie ośmiu instalacji do produkcji wody. W trakcie modernizacji trzech stacji wodociągowych obszar „Stockum-Dörnholthausen” stał się pierwszym obszarem zaopatrzenia w Sundern, w którym zastosowano metodę dezynfekcji bez użycia chemii, przy zastosowaniu systemu UV firmy ProMinent. Także kolejne etapy uzdatniania wody pitnej mają zostać wyposażone w najnowocześniejszą technikę.

Najważniejsze fakty

  • Roczne zaopatrzenie ok. 30 000 mieszkańców w 1,3 mln metrów sześciennych wody pitnej
  • Modernizacja trzech stacji wodociągowych z zaawansowaną technologią uzdatniania i dezynfekcji
  • Zastosowanie po raz pierwszy systemu UV Dulcodes, certyfikowanego przez DVWG do dezynfekcji bez użycia chemii

Odpowiednia technika dla każdego zadania

W pierwszym etapie do miękkiej wody surowej dozowany jest precyzyjnie i ilościowo rozcieńczony ług sodowy przy użyciu magnetycznej membranowej pompy dozującej delta® oraz przepływomierza DulcoFlow®, w celu jej odkwaszenia. Wartość pH zostaje przy tym podwyższona zgodnie z wytycznymi rozporządzenia dotyczącego wody pitnej od średnio 7,1 do ok. 7,8. Następnie usuwane są substancje zmętniające przy użyciu urządzenia do ultrafiltracji, które jest regularnie czyszczone chemicznie. Dodatkowo systemy dozowania DULCODOS® dodają do wody z płukania wstecznego na zmianę zasadowe i kwaśne środki czyszczące. W następnym etapie przeprowadzana jest dezynfekcja wodą: W Sundern przy użyciu generatora dwutlenku chloru Bello Zon® ze względu na dobrą dezynfekcję o przedłużonym działaniu, a w Dornhölthausen najpierw bez chemii przy użyciu systemu UV Dulcodes. Sprawdzone urządzenia ProMinent serii DULCOMETER® dla techniki pomiarowo-regulacyjnej monitorują i sterują stale wszystkimi istotnymi parametrami w trakcie całego procesu uzdatniania i dezynfekcji.

Doskonała woda pitna dzięki doskonałej technice

Wynik

  • Skuteczna modernizacja trzech stacji wodociągowych
  • Zapewnienie zaopatrzenia w czystą wodę pitną przez cały rok
  • Dokładne przestrzeganie ustawowych wytycznych rozporządzenia dot. wody pitnej
  • Efektywne czyszczenie i dezynfekcja urządzeń do ultrafiltracji
  • Zredukowane zastosowanie chemikaliów dzięki optymalnemu współdziałaniu urządzeń techniki pomiarowo-regulacyjnej (np. czujników), pomp dozujących i systemów dezynfekcji

Zastosowane produkty - Doskonała woda pitna dzięki doskonałej technice

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 71 39 80 600  Wyślij zapytanie   

Pozostałe przykłady praktycznej dla tej branży

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz