Propozycje wyszukiwania

Następny proszę: Napełnianie wkładów cyklu sekundowym

Timing to wszystko: podczas strzelania bramki, przy naciśnięciu na spust - oraz podczas napełniania wkładów do drukarki. Ponieważ wkład jest dostępny tylko przez 0,5 s. Zadanie dla szybko reagującej i precyzyjnej pompy.

Dobry strzał to połowa sukcesu

Firma zajmująca się budową maszyn w szwabskim Winterbach, ok. 30 km na wschód od Stuttgartu, zaprojektowała urządzenie dozujące do napełniania wkładów do drukarki. Pompa dozująca musi tutaj pracować zgodnie z taktowaniem maszyny: Czujnik w urządzeniu rozpoznaje, gdy wkład zbliża się do igły napełniającej i wyzwala skok dozowania. Teraz pompa dozująca ma jedną dziesiątą sekundy na zassanie tuszu, następnie pół sekundy na napełnienie wkładu za pomocą igły napełniającej, sterowanej przez robota. Jeżeli pompa pominie odpowiedni moment, tusz wyląduje obok wkładu - co grozi awariami eksploatacji i utratą jakości. Poszukiwano zatem szybkiej w reakcji i precyzyjnej pompy dozującej, z dodatkową możliwością zmiany objętości dozowania, ponieważ urządzenie przetwarza różne typy wkładów.

Najważniejsze fakty

  • Napełnianie wkładów do drukarki w cyklu maszynowym
  • 100 wkładów na minutę, czas napełniania 0,5 s na wkład
  • zmienne ilości dozowania
  • Elektromagnetyczna membranowa pompa dozująca delta®
  • niezawodne, precyzyjne i bezwyciekowe napełnianie

Większa dokładność, większa elastyczność, większe bezpieczeństwo

Dla takich urządzeń napełniających stosowane są często zespoły tłoczne ze stali nierdzewnej, które jednak są stosunkowo nieelastyczne, trudne i drogie w eksploatacji. Dlatego w Winterbach zdecydowano się na magnetyczną membranową pompę dozującą delta® firmy ProMinent. Szczególną zaletą tej trwałej pompy jest regulowany napęd magnetyczny optoDrive®, któremu zawdzięcza niezwykle wysoką dokładność i elastyczność. Dzięki temu można ustawiać prędkość wycieku i ilości dozowania od 0,2 do 4 ml, możliwe jest również dozowanie poszczególnych kropli. Za niezawodną eksploatację odpowiada również zintegrowany system monitorowania optoGuard®, zgłaszający obecność powietrza w głowicy dozującej i inne błędy w działaniu. Wynik: precyzyjne i niezawodne napełnianie, które jest tak czyste, że na koniec nie ma potrzeby wycierania nawet jednej kropli.

Czysto, bezpiecznie i higienicznie

  • niezawodne napełnianie wkładów o różnej wielkości
  • bezproblemowa, w pełni automatyczne napełnianie
  • wysoka jakość produktu dzięki niezawodnemu dozowaniu
  • bezpieczna eksploatacja dzięki automatycznemu zgłaszaniu błędów
  • ekonomiczne urządzenie dzięki odpornej na zużycie pompie o długiej żywotności

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 71 39 80 600  Wyślij zapytanie   

Pozostałe przykłady praktycznej dla tej branży

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz