Propozycje wyszukiwania

Najnowocześniejsza ochrona przeciwpożarowa na Moście nad Sundem

Odległość między stolicą Danii Kopenhagą i szwedzkim Malmo wynosi 15 kilometrów - plus morze. Przez długi czas cieśnina Sund oddzielała obydwa kraje, obecnie dzięki połączeniu przez most i tunel jest ona ważnym obszarem w regionie.

Mistrzowski egzemplarz techniki inżynieryjnej

W 2000 r. spełniło się wieloletnie marzenie o stałym przejściu nad Sundem dzięki utworzeniu mostu i tunelu. Ze względu na bliskość kopenhaskiego lotniska częściowy odcinek o długości 4 km został wykonany w formie tunelu kesonowego. Jest to najdłuższy połączony tunel kolejowy i drogowy na świecie - składa się z 20 elementów o długości 176 m każdy, które zostały wpuszczone w dno morza. Tam na dole instalacja gaśnicza austriackiej firmy AQUASYS Technik GmbH, pioniera w zakresie ochrony przeciwpożarowej, zabezpiecza koryta kablowe w tunelu przy użyciu wysokociśnieniowych systemów mgły wodnej. W 2009 r. okazało się, że czynniki mikrobiologiczne w wodzie zamkniętego obiegu gaśniczego powodują powstawanie biofilmów i korozji biochemicznej. Aby w razie pożaru towarzyszące osady nie blokowały dysz rozpylających, firma ProMinent otrzymała zlecenie na zapewnienie czystej wody.

Najważniejsze fakty

  • Uzdatnianie wody do gaszenia na Moście nad Sundem pomiędzy Kopenhagą i Malmo
  • Zamknięty obieg wody gaśniczej z dwoma zbiornikami wody po 350 m³
  • Zmiękczanie wody przy użyciu urządzenia do wymiany jonów DMEb WZE
  • Dezynfekcja wody przy użyciu generatora dwutlenku chloru Bello Zon® CDVc
  • Pomiar i rejestracja najważniejszych parametrów wody przy użyciu urządzenia pomiarowo-regulacyjnego DULCOMARIN® II: dwutlenek chloru, wartość pH, wartość REDOX, temperatura i przewodność

Kompetencje i komfort

Firma ProMinent zaprojektowała urządzenie zmiękczające dezynfekujące wodę do gaszenia oraz kontrolujące stale jej parametry. Urządzenie do wymiany jonów zmiękcza 13 m³ wody na godzinę. Do dezynfekcji i eliminowania biofilmów wykorzystywany jest dwutlenek chloru. Generator dwutlenku chloru Bello Zon® CDVc wytwarza produkt metodą chloryn-kwas bezpośrednio na miejscu, zasila systemy hydrantów i zraszaczy oraz monitoruje prawidłowe dozowanie. W celu stałej obserwacji ogólnej jakości wody urządzenie pomiarowo-regulacyjne DULCOMARIN® II rejestruje najważniejsze parametry wody. Wszystkie wartości można przeglądać zdalnie za pośrednictwem internetu. Firma ProMinent zaprojektowała, skonstruowała i dostarczyła urządzenie, a w 2010 r. zostało ono uruchomione w obecności austriackich inżynierów z firmy ProMinent. Nasz wkład w bezpieczeństwo regionu Sund!

Optymalna woda do gaszenia - zawsze w gotowości

  • Niezawodna gotowość systemów wody gaśniczej
  • Zapobieganie wpływom mikrobiologicznym oraz korozji biochemicznej
  • Projektowanie, konstrukcji, dostawa i uruchomienie urządzenia przez firmę ProMinent
  • Bezpieczna dezynfekcja wody poprzez wytwarzanie wody na miejscu
  • Wygodna kontrola zdalna wszystkich istotnych parametrów wody

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 71 39 80 600  Wyślij zapytanie   

Pozostałe przykłady praktycznej dla tej branży

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz