Propozycje wyszukiwania

Mocniejsze klejenie dzięki ProMinent

Szkło oglądane gołym okiem wydaje się być cudownie gładkie. Jednak pod mikroskopem powierzchnia szkła przypomina krajobraz górski. Jeżeli na tej powierzchni coś ma być prawidłowo przyklejone, zalecane byłoby wcześniejsze wypełnienie „dolin”.

Najpierw wypełnianie, potem klejenie

Po co czasochłonna praca ręczne, jeśli maszyna może wykonać zadanie szybciej przy zachowaniu takiej samej jakości? Tak pomyślał również w 2013 r. pewien technolog obróbki szkła z Turyngii, zwracając się o pomoc do firmy ProMinent. Na miejscu pracownicy firmy ProMinent oraz pracownicy technologa przeprowadzili testy i opracowali odpowiednie rozwiązanie. O co chodziło? W zakładzie produkowane jest szkło wielowarstwowe poprzez złożenie tafli szkła przy użyciu dwustronnej taśmy klejącej. Zanim taśma klejąca zostanie umieszczona na szkle, trzeba przygotować powierzchnię: W tym celu na szkło nanoszony jest tzw. „wypełniacz”, który wypełnia zagłębienia mikroskopijnej wielkości. W ten sposób powierzchnia staje się całkowicie gładka i taśma klejąca ma doskonałą przyczepność. Zakład życzył sobie, by wypełniacz nie był nanoszony automatycznie, tylko maszynowo.

Najważniejsze fakty

  • Klejenie tafli szkła przy użyciu dwustronnej taśmy klejącej
  • Wcześniejsze nanoszenie „wypełniacza” w celu optymalizacji powierzchni
  • Magnetyczna pompa dozująca delta 0730
  • Niewielka objętość dozowania
  • Nieprzerwane nanoszenie wypełniacza wzdłuż tafli szkła

Wytrzymała pompa

Sanie przejeżdżają przez wszystkie cztery strony płyty szklanej. Na saniach jest umieszczona pompa dozująca, która nanosi stale cienką warstwę wypełniacza. Kiedy dojedzie do narożnika, odsuwa się, sanie obracają się o 90° i procedura powtarza się dla następnej strony. Podczas obrotu sań pompa zasysa nowy wypełniacz i jest ponownie gotowa. Tafle szkła mają różną wielkość, ale jedna strona może mieć długość 3 m - a wypełniacz musi zostać nałożony równomiernie bez przerwy. Do tego celu przystosowana jest elektromagnetyczna membranowa pompa dozująca delta® perfekt, ponieważ posiada regulowaną pojemność skokową, może obsługiwać bardzo małe ilości dozowania oraz rozprowadzać zassane medium powoli i równomiernie. Kolejną zaletą jest odporność chemiczna membrany PTFE na agresywny wypełniacz oraz eksploatacja bez wycieków.

Przejrzyste korzyści: Jakość i produktywność

  • Pojemność skokową można wygodnie zmieniać w zależności od wielkości tafli szkła
  • Równomierne nanoszenie wypełniacza przy użyciu maszyny
  • Wyższa produktywność
  • Niższe koszty produkcji
  • Pracownicy są przygotowani do wymagających zadań

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 71 39 80 600  Wyślij zapytanie   

Pozostałe przykłady praktycznej dla tej branży

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz