Zrównoważone wykorzystanie wody w procesach przemysłowych
Zrównoważony obieg zamknięty
Istnieją chemikalia bardziej popularne niż nadtlenek wodoru. Mimo to w niektórych procesach przemysłowych, na przykład dezynfekcji wody, wymagane jest użycie właśnie tej substancji.
Wymagania - Zrównoważone wykorzystanie wody w procesach przemysłowych
Przegląd
Zrównoważony obieg zamknięty
Istnieją chemikalia bardziej popularne niż nadtlenek wodoru. Mimo to w niektórych procesach przemysłowych, na przykład dezynfekcji wody, wymagane jest użycie właśnie tej substancji. Aby wszystko przebiegało prawidłowo i bezpiecznie, do monitorowania używa się czułych czujników. Stanowią one podstawę zamkniętego obwodu regulacji, który wraz z urządzeniami pomiarowo-regulacyjnymi, pompami dozującymi i inteligentnym zarządzaniem zasobami oferuje kompletne rozwiązanie do cyfrowego zarządzania płynami.
Zrównoważone wykorzystanie wody w procesach przemysłowych
Podczas wytwarzania towarów ważnym etapem obróbki może być frezowanie. Podczas frezowania powstaje jednak pył, który należy zmyć. Jeżeli do tego celu użyje się normalnej wody, na powierzchni wyrobu wystąpią niepożądane plamy wapienne. Z tego względu używa się do tego celu wody destylowanej, zdemineralizowanej. Ponieważ jest ona na ogół droższa niż zwykła woda, ważne jest, również ze względu na zrównoważony rozwój, aby ponownie ją wykorzystać w obiegu produkcyjnym. Jednak podczas powrotu do obiegu produkcyjnego występuje potencjalne niebezpieczeństwo skażenia. W rezultacie woda musi zostać zdezynfekowana i zdemineralizowana przy użyciu filtrów. Do tego celu można użyć środka chemicznego, jakim jest nadtlenek wodoru, którego zużycie musi być rejestrowane.
Przy użyciu pompy dozującej gamma/X ilość dostarczanego roztworu nadtlenku wodoru jest rejestrowana zgodnie z wymaganiami i zapisywana w urządzeniu regulacyjnym DACb. Ponadto wyposażona w membranę teflonową pompa bardzo dobrze nadaje się do dozowania agresywnego i gazującego roztworu dezynfekcyjnego do wody z procesu mycia. Przy użyciu bardzo czułego czujnika DULCOTEST do nadtlenku wodoru stężenie roztworu z procesu mycia jest mierzone podczas dezynfekcji w sposób ciągły. Regulator utrzymuje stałe stężenie H2O2, a miernik poziomu napełnienia wskazuje w odpowiednim czasie, kiedy należy uzupełnić nadtlenek wodoru. Nie jest do tego konieczny kontakt z substancją chemiczną.
Inteligentne, kompleksowe rozwiązanie DULCONNEX łączy w sieć wszystkie komponenty w procesie. Dzięki temu użytkownicy mają zawsze pod ręką wszystkie ważne dane i wartości pomiarowe oraz monitorują stan instalacji w czasie rzeczywistym. W przypadku odchyleń w procesie w odpowiednim czasie włącza się alarm, np. jeśli trzeba wymienić filtr. Oznacza to brak przestojów w produkcji. Takie rozwiązanie zwiększa niezawodność procesu i efektywność instalacji. Ponadto zautomatyzowane raporty zgodności skutecznie spełniają wymogi regulacyjne w zakresie dokumentacji.
Wszystko od jednego dostawcy: Firma ProMinent dostarcza kompletne rozwiązanie składające się z osprzętu (pompa dozująca, urządzenia pomiarowo-regulacyjne, czujniki) oraz połączonego z nim w sieć systemu IIoT do cyfrowego zarządzania płynami.
Pliki do pobrania
Odpowiednie produkty - Zrównoważone wykorzystanie wody w procesach przemysłowych
Skontaktuj się z nami
Maciej Tołściuk
Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.
»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«