Propozycje wyszukiwania

Cztery gwiazdki dla techniki hotelowej i basenowej

Wspaniała panorama krajobrazu górskiego pod błękitnym niebem - goście hotelu SPA Tanneck w regionie Allgäu mogą korzystać ze strefy basenowej z dokładnie takim widokiem. Doskonałą jakość wody zapewniają przez cały czas ekonomiczne urządzenia ProMinent.

Modernizacja basenu wybiegająca w przyszłość

W sielsko położonym kurorcie Fischen w Allgäu rodzina Fischer-Schwegler prowadzi hotel Tanneck, przyjmując klientów z serdeczną gościnnością. Oprócz opatentowanej koncepcji SPA Milchwell® kierownictwo hotelu dokłada starań, aby zapewnić najlepszą atmosferę.

W 2014 r. rozpoczął się remont i modernizacja kompleksu basenowego, umiejscowionego na tarasie. Podczas kąpieli w nowym basenie Infinity goście czują się, jak gdyby w zanurzali się bezpośrednio w otaczającym krajobrazie. Drugi basen wewnętrzny to jacuzzi z wodą o temperaturze 32°C. Wisienką na torcie jest solankowy basen z hydromasażem na dachu czterogwiazdkowego hotelu, zapewniający widok panoramy gór Allgäu zapierający dech w piersiach.

Montaż basenu z hydromasażem i instalację nowej techniki filtracji zlecono firmie specjalistycznej SORG Schwimmbäder. Dyrektor Andreas Sorg zaproponował dodatkowo zastosowanie nowoczesnej techniki pomiarowo-regulacyjnej oraz wydajnych urządzeń do elektrolizy firmy ProMinent, służących do dezynfekcji wody.

Najważniejsze fakty

  • Remont i modernizacja strefy basenu krytego w czterogwiazdkowym hotelu
  • Niezawodna dezynfekcja woda basenowej przy użyciu CHLORINSITU® III Compact
  • Stałe monitorowanie i centralne sterowanie trzema obiegami wody przy użyciu systemu pomiarowo-regulacyjnego DULCOMARIN® II

Uzdatnianie wody przy użyciu zaawansowanej technologii

W krótkim czasie na początku 2015 r. zainstalowano i uruchomiono całkowicie nową technikę basenową. Trzy obiegi wody są sterowane przez jeden system pomiarowo-regulacyjny, wydajny DULCOMARIN® II. Wszystkie komponenty do uzdatniania wody są połączone z regulatorem za pomocą magistrali CAN, dzięki czemu wszystkie istotne parametry wody, takie jak wartość pH i chlor są rejestrowane i kontrolowane centralnie. Należą do tego również obydwa urządzenia do elektrolizy CHLORINSITU® III Compact, zapewniające optymalną dezynfekcję wody. Bezpieczne w eksploatacji urządzenia wytwarzają środek dezynfekcyjny z niedrogiemu chlorku sodu NaCl bezpośrednio na miejscu, dzięki czemu nie ma potrzeby kontaktu z niebezpiecznymi i drogimi chemikaliami.

Kąpiel z efektem mleka

Dzięki wysokiemu bezpieczeństwu eksploatacji urządzeń ProMinent oraz centralnej kontroli trzech zbiorników wodnych, kierownictwo hotelu może się skoncentrować na głównym produkcie regionu Allgäu - krowim mleku. Opatentowana i wyróżniona koncepcja Milchwell® oferuje gościom niesamowite i unikatowe przeżycie wellness. Dzięki temu położony malowniczo hotel Tanneck jest doskonałym celem podróży dla aktywnych i szukających wypoczynku urlopowiczów, zarówno w zimie, jak i w lecie: Piesze wędrówki, przejażdżki rowerowe, golf, bieg narciarski lub zjazdy - dla każdego zajdzie się coś ciekawego. Goście hotelowi mają dodatkowo szczególny wybór: kąpiel w krystalicznie czyste wodzie basenowej lub kąpiel w mleku. Coś takiego jest dostępne jedynie w Fischen w regionie Allgäu!

  • Centralne sterowanie trzema obiegami wody przy użyciu DULCOMARIN® II
  • Bezpieczna i ekonomiczna dezynfekcja przy użyciu CHLORINSITU® III Compact
  • Wysokie bezpieczeństwo eksploatacji, prosta obsługa, optymalna jakość wody

Zastosowane produkty - Cztery gwiazdki dla techniki hotelowej i basenowej

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 71 39 80 600  Wyślij zapytanie   

Pozostałe przykłady praktycznej dla tej branży

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz