Propozycje wyszukiwania

Leuna: Stara tradycja, nowoczesna technika

Przez ok. 1000 lat Leuna była wioską nad Soławą, jak wiele innych. Dzisiaj nazwa ta jest kojarzona z przemysłem chemicznym. Czego wielu nie wie: Powstała tutaj komfortowo wyposażona placówka z najnowocześniejszą techniką.

Prawie 100 lat tradycji

Fundament dla tego rozwoju położyła w 1917 r. fabryka BASF, zajmująca się syntezą amoniaku, później doszła produkcja metanolu oraz przemysł naftowy, ten ostatni był również ważnym aspektem w NRD. Po jego upadku fabryka „VEB Leuna-Werke Walter Ulbricht” została podzielona na mniejsze zakłady i sprzedana. Obecnie Leuna jest nowoczesną lokalizacją branży chemicznej, której infrastrukturę posiada InfraLeuna GmbH i zarządza wszystkimi firmami - od elektrowni przez dostawców wody i transport drogowy oraz kolejowy, po straż pożarną i usługi nieruchomości. W tym komfortowym otoczeniu siedzibę znalazło wiele przedsiębiorstw, m.in. również takie, które dostarczają chemikalia swoim sąsiadom. Jeden z tych dostawców wykorzystuje kwas fosforowy, kwas siarkowy i wodorotlenek potasu i poszukiwał rozwiązania ułatwiającego bezpieczne dozowanie tych agresywnych cieczy.

Najważniejsze fakty

  • Dozowanie kwasu fosforowego, siarkowego, wodorotlenku potasu
  • Urządzenie dozujące ProMinent z 4 membranowymi pompami dozującymi Orlita® MfS 80/30
  • 7–100 l/h przy przeciwciśnieniu dochodzącym do 180 bar
  • Sterowanie pompą poprzez przyłącze PROFIBUS® do centralnej sterowni

Bezpieczeństwo to atut

Przedsiębiorstwo zdecydowało się na urządzenie dozujące firmy ProMinent z czterema membranowymi pompami dozującymi serii Orlita0® MfS 80/30. Pompy tłoczą od 7 do 100 litrów na godzinę przy przeciwciśnieniu wynoszącym maks. 180 bar. Manometry monitorują stale przeciwciśnienie - jeżeli jest zbyt wysokie, zawory zabezpieczające zapewniają niezbędną redukcję ciśnienia. Bezpieczeństwu służy również podwójna membrana, zamykająca hermetycznie stronę mającą kontakt z medium. Prędkość obrotowa pomp jest sterowana w zależności od zapotrzebowania przez przetwornicę częstotliwości typu Micromaster 440, podłączoną do centralnej sterowni za pomocą PROFIBUS®. Kolejnymi zaletami są wysoka dokładność dozowania ± 0,5 % oraz eksploatacja niewymagająca konserwacji. Leuna jest więc lokalizacją z nowoczesną techniką w najmniejszych szczegółach.

Jedno rozwiązanie - wiele korzyści

  • Kontrola ciśnienia i membrana bezpieczeństwa gwarantują bezpieczeństwo podczas dozowania agresywnych chemikaliów
  • Niezawodna jakość dzięki doskonałej dokładności dozowania ± 0,5 %
  • Oszczędna i niewymagająca konserwacji eksploatacja
  • Sterowanie eksploatacją w zależności od zapotrzebowania bez ingerencji użytkownika
  • Nowoczesne możliwości produkcji dzięki podłączeniu do PROFIBUS®

Zastosowane produkty - Leuna: Stara tradycja, nowoczesna technika

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 71 39 80 600  Wyślij zapytanie   

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz