Propozycje wyszukiwania

Uzdatnianie wody studziennej do produkcji etanolu

Przyszły największy zakład produkcji etanolu w Europie wymaga wody o różnej jakości dla wielu procesów. Temu wymaganiu może sprostać gotowy system do uzdatniania z urządzeniami do osmozy odwróconej i zmiękczania firmy ProMinent.

Etanol z kukurydzy

W Dunaföldvár, na południe od stolicy Węgier, Budapesztu, przedsiębiorstwo

Pannonia Ethanol Zrt. przetwarza obecnie ok. 650 000 ton kukurydzy rocznie do produkcji 280 mln litrów etanolu. Po zakończeniu etapu rozbudowy w 2015 r. fabryka stanie się największym europejskim producentem etanolu z wielkością produkcji do 450 mln litrów etanolu.

Dla istniejącej produkcji wymagane jest uzdatnianie 3000 metrów sześciennych wody studziennej dziennie, do zastosowania w różnych procesach: Prawie 60% wykorzystywane jest do procesów chłodzenia, kolejne 20% do rzeczywistego procesu produkcji i 13% do wytwarzania pary. Z tego powodu Pannonia Ethanol zaplanowała w czasie etapu budowy w 2010 r. również instalację gotowego systemu do uzdatniania wody, aby umożliwić dokładne wytwarzanie wody różnej jakości.

Najważniejsze fakty:

  • Zasilanie wodą surową w ilości 60 m3/h z czterech studni (do 2014)
  • Pojemność systemu do uzdatniania wody: 3000 m3 dziennie (120 m3/h)
  • Stosowanie uzdatnionej wody dla procesów chłodzenia, procesu produkcyjnego i wytwarzania pary
  • Zastosowanie czterech filtrów do odżelaziania i odmanganiania, dwóch urządzeń do osmozy odwróconej Dulcosmose® do odsalania i urządzenia do zmiękczania DMEa Triplex do redukcji stopnia twardości wody studziennej

Najlepsze uzdatnianie wody

Ze względu na bogatą ofertę i przekonujące, gotowe rozwiązanie, obejmujące również instalację i uruchomienie oraz konserwację i serwis posprzedażowy, firma ProMinent Węgry otrzymała zlecenie na wykonanie projektu po przejściu wieloetapowego procesu kwalifikacyjnego.

Zakres dostawy dla wstępnego uzdatniania wody obejmuje następujące komponenty główne: Cztery kompletne systemy dozowania z elektromagnetycznymi pompami dozującymi gamma/ L do obsługi chemikaliów do dezynfekcji i wstępnego utleniania, cztery filtry do odżeleźniania i odmanganiania, zbiornik na wodę technologiczną; dwa urządzenia do osmozy odwróconej Dulcosmose® do odsalania; urządzenie do zmiękczania DMEa Triplex. Finalne chemiczne uzdatnianie do produkcji wody dodatkowej dla generatora pary oraz wody do obiegu chłodzenia odbywa się przy użyciu ośmiu systemów dozowania, wyposażonych w pompy gamma/ L, połączonych ze stacjami pomiarowymi.

Zasilanie wodą przez całą dobę

Realizacja projektu od momentu prezentacji oferty po uruchomienie trwała ok. dwóch miesięcy. Od 2011 system do uzdatniania wody, zainstalowany na gotowo w firmie Pannonia Ethanol, wytwarza niezawodnie i bezpiecznie wodę potrzebną dla różnych procesów, w niezmiennie wysokiej jakości. Sterowanie i monitorowanie całego systemu odbywa się w sposób całkowicie zautomatyzowany i ułatwia znacznie produkcję etanolu. W oparciu o umowę na konserwację firma ProMinent Węgry gwarantuje dodatkowo stałą dostępność i prawidłowe działanie urządzeń przez całą dobę.

Po zakończonej sukcesem realizacji projektu w trakcie etapu budowy, firma ProMinent otrzymała w 2014 r. zlecenie na rozwiązanie w zakresie uzdatniania wody dla etapu rozbudowy, w celu wykorzystania dwóch dodatkowych studni. Dodatkowo zamówiono cztery filtry i urządzenie do odwróconej osmozy oraz wyposażenie do zwiększenia objętości zmiękczania do 25 m3/h oraz łącznej objętości uzdatniania wody 4500 m3 dziennie.

Zastosowane produkty - Uzdatnianie wody studziennej do produkcji etanolu

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 663 300 400  Wyślij zapytanie   

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz