Propozycje wyszukiwania

Zielony + fioletowy = biały? Tylko, jeśli dozowanie się zgadza!

W celu wyrównania naturalnego, żółtawego koloru dodaje się do surowej masy papieru barwniki, które podkreślają niebieską barwę. Jedynie w ten sposób powstaje wrażenie lśniącej bieli. Oczywiście tylko, gdy dozowanie jest precyzyjne.

Farbowanie na biało w trudnych warunkach

Na trzech imponujących urządzeniach fińskie przedsiębiorstwo UPM w bawarskim Platting produkuje rocznie 790 000 ton papieru gazetowego: Maszyny do produkcji papieru mają długość do 150 m, wysokość jak budynek trzypiętrowy, a papier porusza się błyskawicznie na rolkach o szerokości ponad 10,5 m. Płynna zawiesina surowego papieru jest najpierw umieszczana w formie, następnie zostaje sprasowana i wysuszona. Następnie gotowe pasma papieru zostają nawinięte. Dopiero teraz okazuje się, czy dodane na początku zielone i fioletowe barwniki były dozowane prawidłowo. Jest to pierwsze wyzwanie w celu osiągnięcia odpowiedniej białej barwy. Drugie: Barwniki mają tak wysokie stężenie, że należy dodać tylko 100-300 ml na godzinę, ale musi to odbywać się w sposób ciągły. Wyzwanie numer trzy: Zbiorniki z barwnikiem są umieszczone ok. 5 m od pomp, miejsce dozowania ok. 20 m.

Najważniejsze fakty

  • Producenci papieru UPM w bawarskim Platting
  • Dozowanie barwników do masy surowego papieru
  • możliwie ciągłe dozowanie 100-300 ml na godzinę
  • Elektromagnetyczna membranowa pompa dozująca gamma/ L 1601 PVT2
  • Przepływomierz DulcoFlow® DFMa

Najdokładniejsze dozowanie ze zintegrowaną kontrolą

Zarówno UPM, jak i zaangażowane austriackie przedsiębiorstwo, zajmujące się budową urządzeń, są od dawna przekonanymi klientami firmy ProMinent - ze względu na produkty wysokiej jakości oraz doskonałe wsparcie na miejscu. Także teraz firma ProMinent miała w asortymencie produkty, które doskonale odpowiadają wymaganiom. W 2013 r. zostały zainstalowane dwa urządzenia dozujące, po 4 magnetyczne membranowe pompy dozujące gamma/ L i po 4 przepływomierze DulcoFlow® DFMa. W celu równomiernego dodawania barwnika pompa gamma/ L dozuje niewielkie ilości barwnika w wielu mniejszych skokach dozowania. Dużą zaletą jest podłączenie do urządzeń DulcoFlow®, które mierzą dozowaną objętość bezpośrednio za pomocą pompy i zgłaszają do kontroli procesu w centralnej dyspozytorni. Obydwa urządzenia dozujące są zaprojektowane redundantnie, w taki sposób, że zawsze pracują 2 pompy i przepływomierze, a pozostałe mogą przejąć natychmiast pracę w przypadku błędu.

Bezpiecznie z optymalną jakością

  • równomierne i niezawodne dozowanie
  • Bezpieczeństwo procesowe: bieżący pomiar umożliwia korektę na czas
  • brak postojów urządzenia ze względu na redundantnie zaprojektowane urządzenia dozujące
  • lepsza i stała jakość papieru
  • minimalny odrzut zmniejsza koszty i zwiększa zadowolenie klienta

Zastosowane produkty - Zielony + fioletowy = biały? Tylko, jeśli dozowanie się zgadza!

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 663 300 400  Wyślij zapytanie   

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz