Propozycje wyszukiwania

Wydobycie ropy naftowej z dna morza (off-shore): Kompaktowa ochrona przed korozją

Bezpieczeństwo eksploatacji i wydajność są największym priorytetem również w przypadku wydobywania ropy naftowej. W tym celu urządzenia muszą wykazywać aktualny stan techniczny. Platforma wiertnicza w Zatoce Perskiej wymagała doposażenia - firma ProMinent wykonała dostawę.

Poszukuję: nowoczesnej techniki. Oferuję: mało miejsca.

Pole naftowe off-shore „al-Bunduq” dostarcza ropę naftową od 1976 r. Surowa ropa naftowa zawiera mniej kwasu siarkowego i wykazuje przez to szczególną jakość oraz wysoką wartość ekonomiczną. Mimo to wymagane jest dodawanie do ropy inhibitorów korozji, zapobiegających działaniu kwasu na przewody, co może powodować drogie uszkodzenia i awarie. Kiedy konieczna okazała się modernizacja platformy, przedsiębiorstwo NPCC zaangażowane przez użytkownika, potrzebowało również nowoczesnej instalacji do dozowania tych inhibitorów korozji. Specjalne wymaganie: Ze względu na to, że miejsce na platformie wiertniczej jest bardzo ograniczone, urządzenie musiało być jak najbardziej kompaktowe. Firma NPCC współpracowała już od wielu lat z firmą ProMinent, była zadowolona z niezawodnych produktów i dlatego złożyła zapytanie o ofertę.

Najważniejsze fakty

  • Dozowanie inhibitorów korozji na platformie wiertniczej off-shore
  • Specjalne wymaganie: Ograniczone miejsce wymaga kompaktowej instalacji.
  • Kompletna instalacja: Skid z 2 hydraulicznymi membranowymi pompami dozującymi Orlita MfS, oprzyrządowaniem i akcesoriami
  • Parametry wydajności: 73 skoki/min. tłoczą 2,8 l/h, zakres temperatury -10 do 82 °C
  • Wdrożenie do nadrzędnego systemu sterowania

Ukierunkowanie na klienta w parze z jakością

Firma Prominent złożyła szybko ofertę, będąc jednym z niewielu oferentów, którzy mogli sprostać terminom wyznaczonym przez klienta, oprócz tego klient był pod wrażeniem przejrzystej komunikacji, dzięki czemu firma otrzymała zlecenie na kompletną instalację do dozowania inhibitorów korozji. W październiku 2015 r. w ciągu jednego tygodnia zainstalowano kompaktowy skid z 2 wytrzymałymi hydraulicznymi membranowymi pompami Orlita MfS na platformie wiertniczej. Na skidzie znajduje się ponadto 1000-litrowy zbiornik, kompletne oprzyrządowanie i wszystkie akcesoria. Elektryczne napędy nastawcze pomp są sterowane przez nadrzędny system sterowania. W styczniu 2016 r. instalacja została ostatecznie uruchomiona. W ten sposób zapewniona została ponownie bezkorozyjna eksploatacja.

Bezpieczeństwo na najmniejszej przestrzeni

  • Niezawodna ochrona instalacji przez korozją i kosztownymi szkodami następczymi
  • Bezpieczna eksploatacja instalacji
  • Komfortowe sterowanie pompy za pomocą nadrzędnego systemu sterowania procesem
  • Szybka realizacja, doskonała komunikacja w trakcie projektu
  • Terminowa dostawa zapewnia bezproblemowy przebieg realizacji projektu

Zastosowane produkty - Wydobycie ropy naftowej z dna morza (off-shore): Kompaktowa ochrona przed korozją

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 663 300 400  Wyślij zapytanie   

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz