Propozycje wyszukiwania

Uczta dla oczu: Powlekanie powierzchni dla profesjonalistów

Jeszcze jedna filiżanka kawy? W czasie oczekiwania na aromatyczną dawkę kofeiny mogą Państwo podziwiać nieskazitelną powierzchnię ekspresu do kawy w odcieniu nierdzewnej matowej czerni. Jak właściwie powstaje coś tak szykownego?

Nowoczesne powlekanie powierzchni zamiast perspektywy w ciemnych barwach

Przy powlekaniu powierzchni wykorzystuje się procesy galwaniczne: Dwie elektrody z różnego tworzywa zanurza się w cieczy z przewodnictwem elektrycznym. Gdy zostanie osiągnięte stałe napięcie poprzez ciecz przepływa prąd od bieguna dodatniego do ujemnego. Poprzez przepływ prądu następuje transport materiału, który wykorzystuje się do homogenicznego nakładania farby. W zależności od metody przedmiot poddawany obróbce jest jedną z elektrod, a to, co zostaje na niego naniesione za pomocą przepływu prądu to właśnie farba. W przypadku ekspresu do kawy nie jest to jednak tak tanie, gdyż suspensja czarnego barwnika jest droga i z tego powodu musi być dozowana bardzo precyzyjnie. Ponadto posiada ona małą lepkość i jest zatem wyjątkowo płynna, co utrudnia dokładne dozowanie. To zadanie da się jednak rozwiązać.

Najważniejsze fakty

  • Galwaniczne powlekanie powierzchni za pomocą droższej farby, którą trudniej się dozuje
  • Przepływomierz DulcoFlow®
  • Elektromagnetyczna membranowa pompa dozująca gamma/ L
  • Dokładne sterowanie procesem zapewnia jakość i obniża koszty

Mała rzecz, duży efekt - wszystko pod kontrolą!

Producent sprostał temu wyzwaniu w najwyższym stopniu za pomocą techniki ProMinent: Elektromagnetyczna membranowa pompa dozująca gamma/ L tworzy razem z przepływomierzem DulcoFlow® obwód regulacji. DulcoFlow® dokonuje stałego pomiaru rzeczywistej wartości przepływu za pomocą ultradźwięków i już w przypadku najdrobniejszych odchyleń od normy dokonuje natychmiastowego koniecznego dopasowania dozowania, które dzięki temu przebiega zawsze bardzo precyzyjnie. Takie rozwiązanie zapewnia wysoką jakość przy jednoczesnej oszczędności kosztów w wielu obszarach: Nawet drobne korekty dokładności dozowania znacznie zmniejszają zużycie drogich suspensji barwnika. Dzięki odtwarzalnej jakości zmniejszają się dodatkowo koszty w zakresie pracochłonnego zapewniania jakości, dzięki czemu koszty produkcji w ogólnym rozrachunku obniżają się.

Czarne liczby w czarnym kolorze

  • Wydajny obwód regulacji do stałej kontroli i regulacji wartości przepływu
  • Równomierne nakładanie farby w najwyższej jakości
  • Minimalne zużycie farby zmniejsza koszty i dba o środowisko
  • Mniej wysiłku w zapewnianiu jakości
  • Przepływomierz z wysoką odpornością na chemikalia

Zastosowane produkty - Uczta dla oczu: Powlekanie powierzchni dla profesjonalistów

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 663 300 400  Wyślij zapytanie   

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz