Propozycje wyszukiwania

„Chemiczny kominiarz” z oprogramowaniem gotowym do zastosowania

Pompy ze sterowaniem czasowym? Nic szczególnego. Ale urządzenie, które włącza czasowo nie tylko pompę, ale również oddzielny zawór elektromagnetyczny, kontrolujące zdefiniowane warunki wstępne i zachęcające niskimi kosztami - dostępne jest tylko w firmie ProMinent.

Brak utraty energii przez komin

Niektóre historie sukcesu rozpoczynają się po cichu. Na przykład, gdy jakiś czas temu dostawca wyposażenia statków Unitor, dzisiaj część Wilhelmsen Ships Service, zgłosił się do firmy ProMinent z bardzo konkretnym problemem. Na pokładzie statków wymienniki ciepła odzyskują energię ze spalin silników. Działa to jednak prawidłowo tylko, gdy w wymiennikach ciepła nie tworzą się osady z sadzy. Zapobiec temu miałby środek chemiczny, rozpylany kilkukrotnie w ciągu 12 godzin przy użyciu sprężonego powietrza do komina - jednak tylko, gdy silnik działa w tym momencie. Przed i po dodaniu tego środka chemicznego czyste sprężone powietrze miałoby usuwać ewentualne resztki środka chemicznego w dyszy. Dodatkowo firmie Unitor zależało na tym, by otrzymać wymaganą stację dozowania w formie zaprogramowanej i gotowej do użycia.

Najważniejsze fakty

 • Regularne dozowanie chemikaliów w celu zapobiegania osadom z sadzy pochodzącym ze spalin
 • Dozowanie środka chemicznego i sprężonego powietrza ze sterowaniem czasowym w oddzielnych obiegach, wcześniejsza kontrola, czy silnik działa
 • Rozwiązanie: gotowa stacja dozowania, w komplecie ze zbiornikiem, pompą, rurami, itp.
 • Elektromagnetyczna membranowa pompa dozująca gamma/ L z timerem procesowym i sterowaniem przekaźnikowym
 • Programowanie przez firmę ProMinent, gotowość do eksploatacji

Historia sukcesu, powtarzana ponad 200 razy

Wyzwanie: Wymagane jest nie tylko dozowanie środka chemicznego, ale minutę wcześniej przez komin musi przepłynąć strumień sprężonego powietrza, i to przy działającym silniku. Rozwiązanie dozowania ze sterowaniem czasowym, dostępne u innych producentów, nie było w stanie temu sprostać. Rozwiązanie firmy ProMinent określa najpierw za pomocą czujnika temperatury, czy komin jest gorący, czyli czy silnik pracuje. Jeżeli tak, timer procesowy włącza przekaźnik, który uruchamia sprężone powietrze za pomocą zaworu elektromagnetycznego. Dopiero minutę później membranowa magnetyczna pompa dozujące gamma/ L dozuje środek chemiczny do strumienia powietrza. Tą procedurą steruje własny, opracowany program, zarchiwizowany w firmie ProMinent, który przy użyciu przenośnej pamięci USB można zainstalować na pozostałych pompach - miało to miejsce w przypadku ponad 200 stacji dozowania, które firma Unitor zamówiła w kolejnych latach. Podsumowując: historia sukcesu.

Wszystko na swoim miejscu, w korzystnej cenie

 • Odzyskiwanie energii poprzez działające bezawaryjnie wymienniki ciepła
 • Dostawa kompletnego urządzenia ze wszystkimi komponentami
 • Kompaktowe urządzenie bez wymagającego dużych nakładów okablowania, np. dla dodatkowego timera
 • Uwzględnienie wszystkich warunków i parametrów
 • Program opracowany indywidualnie przez producenta, z możliwością ponownego zastosowania, nie ma konieczności programowania na małym wyświetlaczu pompy
 • Rozwiązanie w przystępnej cenie, ponieważ timer procesowy jest znacznie tańszy niż PLC

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 71 39 80 600  Wyślij zapytanie   

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz