Propozycje wyszukiwania

100 lat na służbie dzikich zwierząt - Zoo Taronga w Sydney

Zoo Taronga w Sydney świętowało w 2016 r. 100-letni jubileusz istnienia. Do najpopularniejszych atrakcji należą odważni mieszkańcy licznych basenów z wodą morską. Technika ProMinent zapewnia najlepszą jakość wody, a tym samym optymalne warunki bytowe.

Jakość wody - czynnik decydujący o sukcesie

Miasto Sydney na wschodnim wybrzeżu Australii przyciąga mieszkańców oraz turystów licznymi atrakcjami. Jedną z nich jest powstałe w 1916 roku Zoo Taronga. Na ogromnym terenie odwiedzający mogą oglądać ponad 4000 zwierząt i obserwować ponad 350 gatunków – a to wszystko z zapierającą dech w piersiach panorama portu największego miasta na piątym kontynencie.

Aby widok ukrytych a co dzień w głębinach morskich fok, lampartów morskich i pingwinów pozostał niezmącony, wyposażono strefę morską „Great Southern Oceans” kilka lat temu w najnowocześniejszą technikę. Do wydajnej dezynfekcji wody w pięciu zbiornikach z wodą morską oraz w basenie słodkowodnym użytkownik zdecydował się na rozwiązanie z wykorzystaniem ozonu. Ozon w stosowanym stężeniu jest całkowicie nieszkodliwy dla zwierząt. Jednocześnie eliminuje niezawodnie substancje szkodliwe oraz substancje organiczne, przyczyniając się tym samym w dużym stopniu do zapobiegania chorobom.

Najważniejsze fakty

  • Dezynfekcja łącznie 2500 m3 wody morskiej oraz wody słodkiej w kilku zbiornikach w ogrodzie zoologicznym przy użyciu generatorów ozonu
  • Eliminowanie substancji szkodliwych i zapobieganie chorobom są najważniejszymi czynnikami
  • Centralne monitorowanie i sterowanie całą techniką instalacji

Inteligentna technika sterowania

W celu centralnego sterowania całą techniką instalacji wszystkie zbiorniki są wyposażone w wydajny system pomiarowo-regulacyjny DULCOMARIN® II. Dzięki połączeniu wszystkich komponentów za pomocą serwera sieciowego każda sytuacja robocza może być kontrolowana i wyświetlana w czasie rzeczywistym. Łącznie stosowane są trzy generatory ozonu typoszeregu OZONFILT® OZVa oraz cztery generatory ozonu serii BONa. OZONFILT® OZVa to urządzenia ciśnieniowe, w których gaz roboczy pod ciśnieniem zasila generator ozonu. W Zoo Taronga ozon jest wytwarzany z tlenu zawartego w powietrzu otoczenia i dozowany jednocześnie w niewielkich ilościach, a tym samym w dawce nieszkodliwej dla ssaków morskich. Wszystkie urządzenia wyróżniają się kompaktową budową, prostą obsługą oraz najwyższym bezpieczeństwem eksploatacji. Sterownik procesora z pamięcią programowalną kontroluje stale wszystkie przebiegi procesu w zbiorniku wodnym i informuje w przypadku nieprawidłowości poprzez natychmiastowe komunikatu o usterkach.

Zaawansowana technika instalacji i precyzyjne sterowanie

Zoo Taronga ceni sobie zalety zaawansowanej techniki instalacji i precyzyjnego sterowania: Zdrowe zwierzęta pływające w czystej wodzie i zachwyceni odwiedzający, którzy mogą przeżyć niezapomnianą wycieczkę do dzikiej puszczy.

  • Efektywne unikanie chorób dzięki optymalnej dezynfekcji wody przy użyciu generatorów ozonu OZONFILT® OZVa
  • Centralne sterowanie i monitorowanie wszystkich zbiorników z wodą morską przy użyciu systemu pomiarowo-regulacyjnego DULCOMARIN® II
  • Prosta obsługa i niewielkie nakłady związane z konserwacją
  • Największe bezpieczeństwo eksploatacji dzięki niezawodnej technice instalacji i inteligentnemu sterowaniu

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 71 39 80 600  Wyślij zapytanie   

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz