[l_prom_nextheader] [l_prom_indexheader]
CIP - Cleaning In Place

CIP - Cleaning In Place

Stacje CIP (Cleaning In Place) znajdują się w prawie każdym zakładzie produkującym napoje, czy też zakładzie przetwórstwa spożywczego. Służą one do mycia i dezynfekcji linii produkcyjnych i rozlewu, a tym samym są one szczególnie ważne dla zapewnienia trwałej i zdrowej żywności.

Zastosowanej technice oraz technologii procesu stawiane są wysokie wymagania pod względem ich efektywności oraz  zapewnieniu wysokiej higieniczności.  Znana z jakości firma ProMinent spełnia te wymagania i, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, gotowa jest  zaproponować Państwu rozwiązania technologiczne, a także możliwości optymalizacji kosztów.

Pomiary „online“ oraz regulacja w obiegach CIP

Bogata oferta firmy ProMinent obejmuje systemy pomiarowe, sondy oraz regulatory pH, przewodności, chloru, dwutlenku chloru, ozonu, chlorynów, bromu, fluorków, tlenu rozpuszczonego w wodzie, nadtlenku wodoru i kwasu nadoctowego. Wartości pomiarowe mogą być przekazywane do sterownika CIP bezpośrednio lub poprzez systemy sieciowe. Regulatory mogą również sterować pompami dozującymi.

Dozowanie chemikaliów

Pompy dozujące chemikalia mogą być zamontowane na wspornikach/stelażach wykonanych ze stali nierdzewnej lub z tworzywa . Wsporniki zaopatrzone są w wykonane z tego samego materiału wanienki ociekowe i,  w zależności od potrzeby, przewiduje się w nich również taki osprzęt, jak:  zawory stałego ciśnienia, tłumiki pulsacji, manometry, zawory, układy płuczące. Do magazynowania chemikaliów służą własnej produkcji zbiorniki z tworzywa sztucznego. W zależności od potrzeb oferujemy solidne zbiorniki o małych pojemnościach lub, wykonane zgodnie z normami WHG, zbiorniki spawane o dużych pojemnościach, łącznie z wannami zabezpieczającymi.

Dezynfekcja dwutlenkiem chloru, odkażanie wody płuczącej

Do tych zadań dwutlenek chloru jest niewątpliwie optymalnym rozwiązaniem. Jest on, po ozonie, najskuteczniejszym i najszybszym środkiem niszczącym zarodniki. Dwutlenek chloru daje się bezproblemowo wypłukać, jest on dopuszczony do wody pitnej, a tym samym można go bezpiecznie stosować do wody płuczącej.

Do dezynfekcji przyjmuje się z reguły koncentrację 1,5 do 2 ppm. Do płukania stosuje się wodę o jakości wody pitnej z  zawartością  0,2 ppm ClO2. Procesy te realizowane są z wykorzystaniem koncepcji ProMinenta dotyczącej wytwarzania i dystrybucji dwutlenku chloru i zastosowaniem odpowiednich regulatorów, sond pomiarowych i pomp dozujących firmy ProMinent.

[l_prom_print]