Propozycje wyszukiwania

Kwaśne zapewnia czystość

Myjnie są dostępne również dla pociągów. Tutaj zabrudzenia usuwane są przy użyciu bardziej agresywnych środków, niż w przypadku pojazdów: np. kwas solny usuwa ścier metaliczny z hamulców. Proces ten wymaga oczywiście precyzyjnego dozowania.

Myjnie w formacie XXL

Podobnie jak samochody, również pociągi blisko- i dalekobieżne wymagają regularnego mycia. Do tego celu wykorzystuje się precyzyjnie odmierzone mieszaniny zwykłych, alkalicznych środków czyszczących i kwasów. Ilość poszczególnych komponentów w tej mieszaninie musi dać się dopasować w elastyczny sposób, przykładowo w miesiącach letnich wymagane jest zastosowanie specjalnego dodatku do usuwania owadów z części przedniej pociągu. Firma Otto Christ AG z Memmingen jest jednym z wiodących w Europie producentem myjni w formacie XXL. W lipcu 2011 r. firma uruchomiła w Halle/Saale myjnię pociągów, w której urządzenie dozujące firmy ProMinent zapewnia precyzyjne dozowanie środka czyszczącego.

Najważniejsze fakty

  • Myjnia pociągów
  • Dozowanie alkalicznych i kwaśnych środków czyszczących
  • Instalacja dozująca z 3 podzespołami z silnikowymi membranowymi pompami dozującymi Sigma/ 2 : po 2 grupy z 3 pompami, 1 grupa z 1 pompą
  • Wanna wychwytująca zapewniająca czystą eksploatację
  • niezawodne dozowanie z możliwością odpowiedniego dopasowania w trakcie eksploatacji

Ukierunkowanie na klienta przekonuje

Firma Otto Christ AG zdecydowała się na urządzenie firmy ProMinent ze względu na ukierunkowaną na klienta realizację projektu: Urządzenie wykonane zgodnie ze specyfikacją klienta zostało dostarczone i zamontowane przez firmę ProMinent. Firmie Christ pozostało już tylko wyregulowanie i uruchomienie. Taka realizacja jest komfortowa, pozwala zaoszczędzić nakłady związane z organizacją, a tym samym oczywiście wydatki. Za precyzyjne dozowanie różnych środków odpowiada kilka grup pomp, składających się z łącznie siedmiu silnikowych membranowych pomp dozujących Sigma/ 2 . Pompy te są wydajne, pracują energooszczędnie i w całkowicie niezawodny sposób. Dzięki temu instalacja w Halle była udanym początkiem współpracy firm ProMinent i Otto Christ AG: W międzyczasie pozostałe myjnie w Norymberdze, Bazylei, Lucernie i Biel zostały wyposażone w technikę ProMinent.

Komfort i niezawodność - czysto!

  • Dostawa wstępnie zmontowanej instalacji pozwala klientowi zaoszczędzić nakłady
  • Ulepszona jakość czyszczenia w porównaniu do poprzedniego czyszczenia ręcznego
  • Precyzyjne dozowanie różnych środków czyszczących w oddzielnych obiegach
  • Elastyczne dopasowanie dozowania możliwe w razie potrzeby w każdym momencie
  • Oszczędność dzięki kontrolowanemu zużyciu środków czyszczących

Zastosowane produkty - Kwaśne zapewnia czystość

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 71 39 80 600  Wyślij zapytanie   

Pozostałe przykłady praktycznej dla tej branży

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz