Propozycje wyszukiwania

Kąpiel w wodzie leczniczej – niezwykłe i przyjemne doświadczenie

Publiczne baseny kąpielowe muszą spełniać liczne wymagania i stale zapewniać doskonałą jakość wody. W celu bezpiecznego i zgodnego z obowiązującymi normami uzdatniania wody zarządcy kompleksu „DAS BAD Merzig” w Saarland zastosowali systemy dozowania chloru gazowego DULCO®Vaq.

Przestrzeganie wartości granicznych

W przepięknym parku krajobrazowym znajduje się kompleks „DAS BAD” miasta powiatowego Merzig. Kompleks położony jest w odległości 50 km na północ od Saarbrücken. Popularny kompleks basenów rekreacyjnych z dwoma parkami wodnymi oferuje atrakcje, które ucieszą małych i dużych gości: Na przykład wewnętrzny i zewnętrzny basen z atrakcjami wodnymi, z jacuzzi, dyszami masującymi, dużą zjeżdżalnią o długości 90 m, basenem sportowym o długości 25 m ze skocznią oraz basenem dla dzieci i niemowląt. W strefie uzdrowiskowej z basenem wewnętrznym i zewnętrznym, jacuzzi i ścieżką Kneippa kąpiel odbywa się w zatwierdzonej oficjalnie wodzie leczniczej z Bietzen. Zgodnie z wytycznymi według DIN 19643, zwłaszcza w odniesieniu do wartości granicznych bromianów, zarządca - Merziger Bäder GmbH - zdecydował się na wymianę zainstalowanego elektrolizera do uzdatniania wody na system do dezynfekcji z chlorem gazowym. Nową instalację do uzdatniania wody i dezynfekcji zaprojektowało biuro projektowe Kurzmann in St. Leon Rot. Pan Kurzmann świadczy już od 10 lat usługi doradcze dla kompleksu DAS BAD w zakresie przebudów technicznych w obszarze uzdatniania wody kąpielowej i leczniczej. W drodze przetargu publicznego firma ProMinent GmbH otrzymała zamówienie na najbardziej ekonomiczne rozwiązanie przy użyciu nowoczesnej techniki chloru gazowego.

Najważniejsze fakty

  • Uzdatnianie wody basenowej i leczniczej w basenie rekreacyjnym
  • Zastosowanie w pełni automatycznej techniki chloru gazowego oraz systemów dozowania DULCO®Vaq
  • Dozowanie 5 kg chloru gazowego na godzinę do ośmiu zbiorników łącznie

Łatwy montaż

Firma CP Anlagenbau GmbH z Schiffweiler, specjalizująca się w zakresie techniki basenowej i uzdatniania wody przeprowadziła przebudowę w częściowo otwartym kompleksie basenowym. W błyskawicznym czasie zamontowano panelowe systemy dozowania chloru gazowego oraz wymagane komponenty. Od września 2018 r. odnowiona instalacja uzdatniania wody działa bez zarzutu. Na terenie kompleksu basenowego wybudowano obiekt z elementów prefabrykowanych, w którym umieszczono 12 butli z chlorem gazowym, butli rezerwowych oraz urządzenie sterujące do wyłączania awaryjnego. Chlor gazowy jest stamtąd bezpiecznie zasysany za pomocą próżni do sześciu systemów DULCO®Vaq typu PM 3610 C. Systemy są zaprojektowane dla wydajności 12 g/h-15 kg/h i są wyposażone w wysokociśnieniową pompę Inline każdy. W wyniku podciśnienia generowanego w inżektorze otwiera się regulator dozowania próżni, zamontowany na zbiorniku chloru gazowego. Łącznie dostępnych jest co godzinę 7,8 kg chloru gazowego, który służy do dezynfekcji ośmiu różnych basenów kąpielowych.

Ekonomiczna dezynfekcja

Dzięki udanej współpracy wszystkich uczestników udało się bez zakłóceń zrealizować całe przedsięwzięcie przebudowy – od projektu, poprzez instalację, po bieżącą eksploatację. Zarządcy Merziger Bäder GmbH są bardzo zadowoleni z wyników. Pozytywne doświadczenia z wysokiej jakości produktami ProMinent GmbH w zakresie techniki chloru gazowego, spełniania wymagań zgodnie z DIN 19606 i DIN 19643 oraz automatyczny system wyłączania butli z gazem w razie awarii zapewniają wysokie bezpieczeństwo eksploatacji. Dodatkowe zalety to nieskomplikowana obsługa całej instalacji uzdatniania wody oraz precyzyjne dozowanie, także przy dużym natężeniu przepływu. Dwa najistotniejsze cele zostały z całą pewnością osiągnięte: Przestrzeganie wymaganych ustawowo wartości granicznych oraz wyraźnie zoptymalizowana jakość wody – i to we wszystkich basenach, z wymagającą wodą leczniczą oraz ze zwykłą wodą basenową.

  • Szybki montaż dzięki panelowym systemom DULCO®Vaq
  • Kompletny asortyment komponentów zgodnie z DIN 19606
  • Sprawdzona technika chloru gazowego najwyższej jakości
  • W pełni automatyczne sterowanie i dozowanie chloru gazowego dla ośmiu zbiorników
  • Wydajne uzdatnianie wody basenowej i leczniczej
  • Wysokie bezpieczeństwo eksploatacji dzięki wyłączaniu awaryjnemu

»

Martin Siemon, kierownik przedsiębiorstwa w Merziger Bäder GmbH, stwierdza z zadowoleniem: „Od momentu uruchomienia instalacja działa bez zarzutu. Jakość wody w BAD Merzig spełnia teraz wszystkie ustawowe wymagania w jeszcze większym zakresie. Dzięki nowym systemom dozowania chloru gazowego dozowanie chemikaliów oraz wytwarzanie niepożądanych produktów ubocznych chloru zostało znacznie zredukowane. Zauważają to również nasi goście, którzy przekazują nam pozytywne opinie na ten temat.” « - 

Zastosowane produkty - Kąpiel w wodzie leczniczej – niezwykłe i przyjemne doświadczenie

1 2

Skontaktuj się z nami

Maciej Tołściuk

Dyrektor zarządzający, ProMinent Dozotechnika Sp. z o.o.

»Razem z moim zespołem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do wysłania zapytania.«

+48 71 39 80 600  Wyślij zapytanie   

Pozostałe przykłady praktycznej dla tej branży

Newsletter ProMinent - najświeższe informacje, dopasowane do Ciebie! Subskrybuj teraz